Uncategorized

Kancelářský generátor vody ze vzduchu

V České republice je nyní k dispozici první kancelářský atmosférický generátor vody, jenž je nabízen exkluzivně společností Sharp. Model Skywell 5TE je vybaven revoluční technologií, přeměňující okolní vzduch na osvěžující, čistou pitnou vodu bez potřeby vodovodních potrubí.

Zařízení pracuje na principu shromažďování vlhkosti pomocí kondenzace a následné filtrace. Voda prochází sedmistupňovým vzduchovým a vodním filtračním systémem, dále dochází k čištění pomocí ultrafialového záření a ošetření ozónem pro odstranění prachu, vzduchových částic, bakterií a dalších nečistot. Vestavěných „chytrý“ monitorovací systém zařízení Skywell nepřetržitě monitoruje každou kapku vydávané vody, aby byla zaručena její čistota a vysoká kvalita.

Skywell je ekologicky šetrnou alternativou k zásobníkovým výdejníkům vody nebo plastovým lahvím, neboť odstraňuje potřebu dodávek vody nebo jednorázových lahví. Alexandr Stočes, Product Manager, Sharp Electronics CEE, uvádí: „Spotřebitelé i podniky aktivně hledají způsoby, jak omezit množství používaných jednorázových plastových lahví a minimalizovat dopad na životní prostředí.  Věříme, že Skywell má potenciál nám všem pomoci přemýšlet o pitné vodě odlišným způsobem.“

100-členná kancelář využívající zásobníkový výdejník vody každoročně má pravděpodobnou odpovědnost za přepravu nejméně 26 tun vody, čímž výrazně zatíží svoji uhlíkovou stopu[i]. Ve Spojeném království se například každoročně spotřebujeme 3 miliardy litrů lahvové vody, přičemž výroba jednolitrové PET lahve odpovídá uvolnění 100g CO2[ii].

Zařízení Skywell je dodáváno s uživatelsky upravitelným 8“ interaktivním displejem, na němž běží aplikace Skywell. Aplikace Skywell podporuje vaši hydrataci a zdraví tím, že vám umožňuje vytvořit si vlastní spotřební profil, nastavit si denní cíle spotřeby vody a následné sledování postupu v průběhu pracovního dnem týdne nebo měsíce.

Zařízení Skywell také může sloužit jako velmi efektivní nástroj na podporu značky, neboť výrazně prezentuje logo dané společnosti na displeji, a navíc může v kanceláři sloužit jako informační tabule.

Skywell nabízí flexibilitu z pohledu doplnění dalšího zdroje vody do nových částí kanceláře, neboť nevyžaduje zavedení vodního potrubí. Provoz zařízení Skywell vyžaduje pouze zdroj napájení. Zařízení Skywell je již nyní k dispozici u společnosti Sharp a jejích prodejních partnerů.

[i] Předpokládá se, že jedna osoba spotřebuje 1l za pracovní den, 260 pracovních dní v roce

[ii] University of Nottingham, Měli bychom používat lahvovou vodu? https://www.nottingham.ac.uk/etc/news-water.php

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top