automotive

Jihostroji loni stouply tržby o sedm procent na 650 milionů korun

Velešínské společnosti Jihostroj, která vyrábí hydraulické prvky a letecké komponenty, loni stouply tržby na 650 milionů korun. Je to asi sedmiprocentní zvýšení oproti roku 2014, kdy měla firma tržby 605 milionů korun. ČTK to dnes řekl ředitel pro strategii a marketing firmy Jihostroj Hynek Walner. Zisk firma nechtěla zveřejnit.

Do modernizace výrobních technologií firma loni investovala 80 milionů korun, za posledních pět let investovala kolem 500 milionů.

Podle Walnera splnil loni Jihostroj naplánované cíle. “Byly naplněny základní vytýčené ekonomické parametry, zejména tvorba přidané hodnoty ve výši 380 milionů korun, která vzrostla oproti roku 2014 o 12 procent,” uvedl Walner s tím, že proti roku 2013 stoupla dokonce o 20 procent. “Bez toho, aniž bychom přibírali další zaměstnance,” řekl. Jihostroj zaměstnává zhruba 500 lidí.

Také v letošním roce firma plánuje mírný nárůst tržeb o několik procent. Divize hydrauliky loni vyrobila 200.000 čerpadel, což je podobné číslo jako v roce 2014. V roce 2010 to bylo 152.000 čerpadel. Zhruba dvě třetiny výrobků tvoří export. Nejvíce firma vyváží do USA a Německa, ale výrobky z Velešína putují i do Jižní Koreje či Izraele.

Do dalšího rozvoje a modernizace továrny chce Jihostroj letos investovat 40 až 60 milionů korun. “Jedná se především o investice do strojů, ty se na celkových investicích podílí třemi čtvrtinami. Prioritou v investiční činnosti jsou stroje a zařízení, následně měřicí technika, logistické vybavení, systémové řízení a IT,” uvedl Walner.

Loni firma investovala 80 milionů korun, do oprav majetku dalších 17 milionů. “V uplynulých letech byla zahájena rozsáhlá několikaletá modernizace celého areálu firmy, budov a komunikací, vývojových aktivit, jež se transformují v kontinuální inovaci výrobního programu a zavádění zcela nových výrobků,” uvedl Walner. V investičních programech jsou v určité míře využívány i programy podpory jak na úrovni ČR, tak EU.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top