Informatika

Inteligentní video zvonek Netatmo nabízí nové adaptéry

Inteligentní video zvonek Netatmo je v prodeji už od září 2020. Do nynějška bylo možné video zvonkem snadno nahradit tlačítko zvonku a mechanický kabelový zvonek. Díky dvěma speciálně navrženým adaptérům je nově video zvonek kompatibilní s různými instalacemi i bez kabelového zapojení do elektrické sítě.

Nově jsou k dostání dva typy adaptérů, samostatně nebo v sadě. Prvním je síťový adaptér, který se napojí na klasickou interiérovou zásuvku. Uživatel pouze provrtá do zdi díru, kterou prostrčí odpovídající kabel. Druhým typem je vestavěný adaptér: jeho instalaci zvládne zručný kutil, jinak ji doporučujeme přenechat profesionálovi. Oba adaptéry umožňují použití video zvonku bez mechanického zvonku. V případě, že u dveří zazvoní návštěva, bude o tom uživatel informován na svém mobilním telefonu, ať už je doma nebo ne. Aby lépe slyšel zvonění zvonku, může k tomu využít konektivního reproduktoru: video zvonek je kompatibilní s hlasovými asistenty Alexou (Amazon), Siri (Apple) a Google asistentem.

Díky těmto adaptérům může video zvonek Netatmo napájený z elektrické sítě využívat více uživatelů: jakmile je zvonek instalován, není nutné vyměňovat žádné baterie.

Pomocí inteligentního video zvonku je možné zobrazovat, kdo stojí přede dveřmi, a odpovídat návštěvě bez ohledu na to, kde se uživatel nachází. Jakmile někdo zazvoní, uživatel je na to upozorněn na svém mobilním telefonu a může komunikovat s návštěvou. Zvonek pohlídá i vstup do domu. V případě, že zvonek zaznamená pohyb osoby před vstupem do domu, v reálném čase na to upozorní uživatele. Služba nepodléhá žádnému předplatnému a údaje jsou díky integrované microSD kartě 100% zabezpečené. Díky kompatibilitě s aplikací HomeKit mohou navíc uživatelé vytvářet scénáře s dalšími konektivními zařízeními v domácnosti.

Nedávno si navíc všechny Netatmo zvonky prošly softwarovou aktualizací, která přinesla několik dalších vylepšení. Mezi ne patří možnost dočasně deaktivovat zvonění, vylepšená umělá inteligence (zejména při nahrávání příchozího ke zvonku) a integrace zvuku do reproduktoru při stisknutí zvonku.

Instalace a výměna kabelového zvonku za video zvonek Netatmo je snadná. Zvonek se přizpůsobí většině elektrických instalací (8-24 V a 230 V).

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top