Informatika

IFS a Acumatica vytvoří globální cloudovou ERP společnost

EQT Partners, přední investiční firma s objemem spravovaných aktiv 45 miliard USD (40 miliard EUR), oznámila podpis smlouvy o koupi poskytovatele cloudového podnikového softwaru Acumatica prostřednictvím investičního nástroje vlastněného stejnou holdingovou společností, které patří i IFS AB (Industrial and Financial Systems).

V rámci ještě většího posílení této koalice bude po uzavření transakce Jonas Persson působit jako předseda obou společností. IFS, celosvětová společnost zabývající se vývojem podnikových aplikací, a Acumatica, nejrychleji rostoucí poskytovatel cloudových ERP řešení na světě, se zaměří na rostoucí odvětví, jako je výroba, distribuce, výstavba, služby, energetika či výzkum a vývoj, přičemž se kromě jiných stanou přímými konkurenty společností SAP, Oracle, Microsoft, Infor a Sage.  Společnost IFS je v regionu České republiky zastoupena prostřednictvím partnerů, hlavním partnerem je společnost InfoConsutling Czech.

„Provedl jsem podrobná hodnocení společností IFS a Acumatica pro studii s názvem The IDC MarketScape: Worldwide SaaS and Cloud-Enabled Operational ERP Applications 2019 Vendor Assessment,“ prohlásil Mickey North Rizza, programový viceprezident pro podnikové aplikace, IDC. „Každá ze společností byla ve studii identifikována jako významný hráč v daném odvětví, ovšem z různých důvodů – společně se budou navzájem dokonale doplňovat. IFS může podporovat schopnost společnosti Acumatica celosvětově se rozrůstat a rozšiřovat do klíčových odvětví, zatímco Acumatica je schopna podpořit společnost IFS prostřednictvím pokročilých funkcí v oblasti business intelligence a analytiky i rozsáhlých zkušeností na poli zajišťování skutečného cloudového ERP softwaru poskytovaného jako služby.“

„Tato spolupráce je skvělou zprávou pro obě organizace, naše zákazníky, partnery i zaměstnance,“ řekl výkonný ředitel IFS Darren Roos, u něhož se předpokládá, že zaujme místo ve správní radě společnosti Acumatica. „EQT spojila dva podniky, které budou těžit z klíčových výhod partnerství na rozrůstajícím se trhu s cloudovými podnikovými aplikacemi. IFS a Acumatica se navzájem obohatí po stránce prostředků, možností a strategií, ale přesto si zachovají úplnou autonomii a nadále budou raketově růst, aniž by docházelo k narušování podnikových operací nebo kapitálu značky. Nativní cloudová architektura a provoz společnosti Acumatica jsou naprosto špičkové, stejně jako její oddanost partnerům a zákazníkům. V konečném důsledku mají tito dva spojenci potenciál pokrýt všechny segmenty trhu a společnými silami získat úctyhodný tržní podíl.“

„IFS je obdivuhodnou společností působící na trhu ERP, která sdílí naši víru ve spokojenost zákazníků,“ zaznělo z úst Jona Roskilla, výkonného ředitele společnosti Acumatica. „Ani jsme si nemohli přát lepšího partnera po stránce technologií, strategií a kultury. IFS i Acumatica jsou symbolem spokojenosti zákazníků a poskytují veřejná, soukromá i hybridní cloudová řešení, stejně jako moderní licencování a bohaté ekosystémy nezávislých dodavatelů softwaru (ISV). Licencování společnosti Acumatica přívětivé pro zákazníky ani její prvotřídní partnerské programy se nezmění a navíc je ještě obohatí naše oceňované služby podpory. V kombinaci s odborností společnosti IFS je Acumatica v ideální pozici, aby se mohla rozšířit na nové trhy a nabízet skutečně celosvětovou podporu pro naše rychle se rozvíjející mezinárodní zákazníky.“

Uzavření transakce podléhá splnění obvyklých podmínek, včetně získání regulačních schválení. Finální uzavření transakce se očekává ve třetím čtvrtletí. Podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Nový globální subjekt je připraven uspokojit stále širší spektrum požadavků zákazníků. IFS i Acumatica chápou, že podniky jsou stále více globální – a to bez ohledu na velikost nebo odvětví. Aby byli zákazníci konkurenceschopní a mohli růst, potřebují síť prostředků, které podpoří podnikové operace, ať už jsou oni, jejich obchodní partneři a zákazníci kdekoli. Při naplňování těchto potřeb budou moci obě společnosti čerpat z komunit nezávislých dodavatelů softwaru, prodejců a systémových integrátorů, využívat technické prostředky a plány nasazení i implementovat osvědčené postupy v rámci služeb a podpory, aby mohly dosáhnout oboustranně přínosné efektivity a rychlého růstu. Obě společnosti v současné době ve svých produktech začínají využívat funkce umělé inteligence a strojového učení, přičemž se očekává, že v této oblasti oslaví úspěchy velmi brzy.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top