automotive

ID.3 oslaví světovou premiéru na IAA

ID.3 symbolizuje jako žádný jiný model nové zaměření značky Volkswagen. První model nové rodiny elektromobilů ID. oslaví za několik dní světovou premiéru na mezinárodním autosalonu IAA (Internationale Automobil Ausstellung) ve Frankfurtu nad Mohanem – s průkopnickým designem, delšími dojezdy, pozoruhodnou jízdní dynamikou a velkou nabídkou vnitřního prostoru.

Elektromobilita bude hlavním tématem výstavní expozice značky Volkswagen na letošním autosalonu IAA. Návštěvníci budou moci obdivovat nejen ID.3, ale také studie dalších modelů rodiny ID., jejichž uvedení na trh bude následovat v krátkých odstupech po modelu ID.3. Stejně jako všechny ostatní modely ID. vychází ID.3 z nové modulární platformy MEB pro elektromobily, která byla koncipována výhradně pro elektrický pohon a maximální vnitřní prostor.

S modelem ID.3 začíná po Brouku a Golfu třetí velká kapitola strategického významu v historii značky Volkswagen. Volkswagen již v polovině května úspěšně spustil program předběžných objednávek modelu ID.3 1st Edition1 – exkluzivní edice s rozsáhlou výbavou, limitované na 30 000 vozidel.

Majitelé elektromobilů ID.3 si nebudou muset dělat žádné starosti s dojezdem. Pro ID.3 jsou na výběr tři sady akumulátorů s různou kapacitou – velká sada akumulátorů (77 kWh2), střední sada akumulátorů (58 kWh2) a malá sada akumulátorů (45 kWh2). Dojezd dle metodiky WLTP sahá od 330 do 550 kilometrů. Díky vysokému nabíjecímu výkonu lze během 30 minut doplnit dostatek elektrické energie pro dojezd 290 kilometrů (s nabíjecím výkonem 100 kW). Volkswagen bude navíc poskytovat záruku na akumulátory ID. po dobu 8 let, resp. do ujetí 160 000 kilometrů.

Základní cena sériově vyráběného modelu ID.3 v Německu bude pod hranicí 30 000 eur. Tento elektromobil tak bude dostupný pro všechny motoristy. Dalším argumentem pro ID.3 je jeho neutrální bilance emisí CO2 po celou dobu životnosti, jíž se může pochlubit jako první elektromobil koncernu, pokud bude zákazník důsledně nabíjet akumulátory ekologicky vyrobenou elektrickou energií.

Zkrátka nepřijde ani potěšení z jízdy. ID.3 1st Edition s pohonem zadních kol a elektromotorem o výkonu 150 kW/204 k nabídne při sešlápnutí pedálu plynu intenzivní zrychlení. Výroba modelu ID.3 bude podle plánu zahájena na konci roku 2019. První vozidla budou předána zákazníkům v polovině roku 2020.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top