Informatika

IBM přichází s novými All-Flash diskovými poli z rodiny IBM FlashSystem

Technologická společnost IBM, jeden z předních světových lídrů v oblasti cloudových řešení a správy dat, obohatil svoji rodinu diskových polí IBM FlashSystem o tři nové modely. Jsou jimi nové verze IBM FlashSystem 5015, IBM FlashSystem 5035 a zcela nový produkt IBM FlashSystem 5200. Tyto nové modely jsou určeny pro každého, kdo potřebuje rychlý a bezpečný přístup ke svým datům s možností škálovatelnosti. Představené novinky jsou ideálním řešením pro každou společnost, která chce nejvyšší kvalitu za dostupnou cenu.

IBM FlashSystem 5015 – Základní model, který nabízí plnohodnotné diskové pole za bezkonkurenční cenu. Mimoto nabízí také pokročilé funkce, jako jsou například Snapshoty a klony či MultiTiering. Také nabízí širokou škálu rozhraní (FC, SAS, iSCSI). Maximální velikost cache je 64 GB.

IBM FlashSystem 5035 – Diskové pole pro náročnější workloady se skvělým poměrem cena/výkon. Toto entry pole nabízí pokročilé funkce, jako jsou datová redukce, šifrování, vysoká dostupnost, automatický failover (Hyperswap), deduplikace či in-line komprese. Samozřejmostí je Thin Provisioning nebo Multi Tiering. Rozhraní jsou stejná jako u modelu IBM FlashSystem 5015 (FC, SAS, iSCSI). Maximální velikost cache je 64 GB.

IBM FlashSystem 5200 – nejnovější model pro náročnější klienty o velikosti pouze 1U. U tohoto modelu je stejně jako v případě FlashSystem 7200 a 9200 kladen větší důraz na výkon. Nabízí možnost rozšíření na čtyřnodový cluster, je postaven na NVMe architektuře a nabízí též možnost externí virtualizace. Kromě klasických SSD disků je možné pole osadit IBM vyvinutými flashovými moduly (FCM). Tyto disky umožňují HW kompresi minimálně 2:1 s delší životností a nízkou latencí. Maximální velikost FCM je 38,4 TB. Interface je stejný jako v případě předchozích dvou modelů (FC, SAS, iSCSI). Velikost cache je možné rozšířit až na 512 GB.

S volbou vhodného řešení mohou ve spolupráci s obchodním partnerem zákazníkům pomoct také specialisté Tech Data. Součástí služeb je i zajištění financování. „Chápeme, že investice do správy dat je pro klienty důležité rozhodnutí s mnohaletým dopadem. Proto jednou z velkých výhod, kterou společnost Tech Data svým klientům nabízí, je možnost zřízení DEMO služby. V rámci ní si klienti mohou zcela bezplatně zařízení zapůjčit a vyzkoušet,“ uvedla Tereza Jirsová, IBM System Storage Manager ze společnosti Tech Data.

Tech Data dokáže zajistit také flexibilní doručení zboží dle požadavku zákazníka, a to už od 2 týdnů.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top