automotive

Hyundai Mobis zahajuje lokální produkci světlometů

Společnost Hyundai Mobis zahajuje lokální produkci hlavních automobilových komponent (světlometů) v Evropě. Otevření nového závodu na ploše 54 000 m2 v Mošnově v České
republice s roční kapacitou 750 000 předních světlometů a 750 000 zadních světel.

Očekává se, že firma bude schopna flexibilně reagovat na poptávku v souladu s výrobní strategií značek Hyundai-Kia a zvýší šanci na zakázky od globálních výrobců automobilů v Evropě. Firma Hyundai Mobis, dodavatel hlavních automobilových komponentů pro globální výrobní základny společnosti Hyundai-Kia Motor Company, oznámila 18. dubna, že otevřela nový závod na výrobu světlometů v České republice a zahájila produkci. Hyundai Mobis
plánuje, že tento závod bude fungovat jako výrobní základna hlavních automobilových součástek pro evropský trh, přispěje ke zvýšení globální konkurenceschopnosti značek Hyundai-Kia operujících v Evropě a zároveň urychlí pronikání produktů ke globálním výrobcům automobilů v Evropě.
Dodavatel pro automobilový průmysl investoval zhruba 140 miliard jihokorejských wonů do otevření nového 54 000 m2 velkého závodu na výrobu světlometů na ploše 190 000 m2 v Mošnově, nedaleko Ostravy. Tento závod má roční výrobní kapacitu 750 000 předních světlometů a 750 000 zadních světel, celkově 1 500 000 světel.
Společnost očekává, že díky dodávkám světlometů z tohoto závodu do továrny Hyundai v České republice a továrny Kia na Slovensku, které jsou obě v dojezdové vzdálenosti 2 hodin, bude schopna ušetřit čas a náklady na dopravu a zároveň bude schopna reagovat v reálném čase na požadavky výrobců automobilů v rámci jejich výrobních strategií. Před otevřením tohoto závodu trvalo více než měsíc přepravit světlomety vyrobené v závodě Gimcheon v Jižní Koreji, které byly posílány z Busanu do přístavu ve slovinském Koperu. Tím bylo omezené zavedení flexibilní výrobní strategie, která by vyhovovala okolnostem.
Od teď budou přední světlomety montovány jako moduly předního rámu v závodech Hyundai Mobis v Čechách a na Slovensku, a budou dodávány do všech závodů Hyundai-Kia, zatímco zadní světla budou dodávána přímo do závodů, kde se provádí finální montáž. Dodavatel automobilových dílů bude rovněž vyrábět světlomety pro následný trh a dodávat do lokálních distribučních center na Slovensku. Tímto způsobem chce firma snížit náklady na zásoby, zkrátit dodací lhůty a následně zlepšit poprodejní služby pro zákazníky značek Hyundai-Kia v Evropě.
Společnost Hyundai Mobis očekává, že nový závod pomůže zlepšit šance na získání zakázek na světlomety, které představují hlavní produkt s vysokou přidanou hodnotou. Jako globální výrobce automobilů považuje včasné dodávky a okamžitou odezvu na neočekávané situace za stejně důležitý faktor jako technickou zručnost a konkurenceschopnost v oblasti kvality při výběru dodavatelů dílů pro automobily. Lokální výrobní základny představují v boji o zakázky obrovskou výhodu nad konkurencí.
Od roku 2009, kdy společnost v závodě Gimcheon vyrobila první světlomet pro Sorento, KIA, rapidně zdokonalila svou technologii a konkurenceschopnost v oblasti kvality a vybudovala si pozici špičkového výrobce.
Konkrétněji řečeno, v roce 2011 společnost Hyundai Mobis úspěšně uvedla na trh systém HID Full AFLS a stala s první korejskou firmou, která v roce 2012 začala prodávat technologii LED Full AFLS. V loňském roce rovněž dokončila vývoj systému ADB, jehož masivní výroba je ve světě realizována jen ojediněle. Díky této konkurenceschopnosti společnost Hyundai Mobis v současné době dodává světlomety mnoha globálním výrobcům automobilů, jako jsou například firmy Volkswagen, Chrysler, Mitsubishi, Mazda a Subaru.
Zatím má společnost Hyundai Mobis lokální výrobní základny klíčových automobilových komponent na všech kontinentech, aby byla schopna zajišťovat rychlé a efektivní dodávky dílů. Společnost provozuje továrnu na výrobu světlometů, závod na výrobu modulů v Mexiku, který zajišťuje dodávky auto dílů ve Spojených státech amerických a rovněž otevřela závod na výrobu audia v Indii. V Číně aktivně reaguje na poptávku, provozuje zde závody na výrobu klíčových dílů, jako například továrny na výrobu světlometů v Jiangsu, airbagů v Šanghaji, brzdových součástek ve Wuxi a elektronických součástek do automobilů v Tianjinu.

Systém natáčecích předních světel AFLS (Adaptive Front-Lighting
System): Tento systém předních světlometů efektivně zlepšuje zorné pole řidiče tím, že přizpůsobuje směr světlometů horizontálně i
vertikálně podle podmínek jízdy, jako je například rychlost vozidla, úhel volantu a náklon vozidla.
Systém přizpůsobení paprsku ADB (Adaptive Driving Beam): ADB je pokročilý inteligentní systém řízení paprsku světla, který rozpoznává vozidla jedoucí vpředu a v protisměru prostřednictvím citlivé kamery a upravuje světlo tak, aby neobtěžovalo řidiče těchto vozidel. To umožňuje jízdu se světlomety zapnutými na plný paprsek, aniž by byli další řidiči nebo chodci oslněni.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top