Informatika

Huawei představila vylepšený model pro budoucnost digitalizace

Společnost Huawei představila na zahájení letošního ročníku veletrhu bezdrátových technologií Mobile World Congress (MWC) ve španělské Barceloně rozšířenou verzi modelu GUIDE. Ten má sloužit jako průvodce evolucí současné éry digitalizace a je zkratkou pro pět charakteristik, kterými se mají vyznačovat sítě operátorů: Gigabitové připojení kdekoliv, Ultra-automatizace, Inteligentní multi-cloudové připojení, umožnění Diferenciované zkušenosti a Ekologie. Model má pomoci urychlit intergaci zelených technologií a inteligentních řešení v rámci celého sektoru konektivity a zároveň pohánět proces vytváření hodnoty v podnikání ruku v ruce s vytvářením technologické hodnoty.

Pokrok v digitalizaci je pro mnohé spojen s ultra rychlým stabilním připojením kdekoliv na světě či s nástupem samořídících vozidel. Obrovský rozmach přitom zažívá také průmysl, který díky rozvíjející se digitalizaci zefektivňuje výrobní procesy a zkvalitňuje služby. Společnost Huawei v rámci loňského summitu Huawei Connect 2021 předpověděla, že do roku 2030 bude na světě 1,6 miliardy předplatitelů služeb vysokorychlostních optických sítí, v rámci nichž bude generováno více než 200 miliard chytrých připojení. Plánované rozšíření síťového připojení do vesmíru či do prostoru světových oceánů má umožnit společnosti vstoupit do plně propojené digitální éry, přičemž model GUIDE má sloužit jako vodítko na cestě k tomuto rozvoji.

„Digitálnímu světu bychom měli jít naproti aktivněji,“ prohlásil na zahájení veletrhu MWC Pcheng Sung, prezident divize marketingu a prodeje řešení pro síťové operátory společnosti Huawei. „Pokud se na dnešek podíváme z perspektivy příští dekády, co bychom měli udělat právě teď, abychom rozvinuli naše sítě a chopili se příležitostí, které digitalizace nabízí?“

Odpovědí na tuto otázku je GUIDE, který je založen na třívrstvém plánu rozvoje podnikání. V první řadě nastiňuje budoucnost a přináší návrh sdílené podnikatelské vize digitálního světa, v rámci níž je integrován vývoj služeb, provozní efektivita, obchodní hodnota a společenský přínos. V druhé řadě se GUIDE zabývá propojením technologií s podnikáním na základě neustálého vývoje inovací, které pomáhají řešit nové podnikatelské výzvy. V rámci MWC seznámí Huawei veřejnost s řešeními 5G MetaAAU, FTTR a OXC, které jsou příkladem právě těchto snah.

Model GUIDE dále specifikuje milníky v různých fázích rozvoje sítě, které mají pomoci operátorům najít nejvhodnější cestu pro implementaci síťových řešení v rámci vlastního trhu. Tímto zároveň slouží jako vodítko k nastavení udržitelných obchodních plánů. „Jakmile se vlak digitalizace rozjede, už ho nic nezastaví,“ uvedl Pcheng závěrem a vyzval operátory a průmyslové partnery ke vzájemné spolupráci.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top