Uncategorized

HPE přichází pro ukládání dat s konceptem aaS

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) představila inovace, které transformují úložiště HPE Storage v softwarově definovanou datovou službu. V rámci tohoto oznámení uvádí HPE platformu, jež naplňuje vizi Unified DataOps pro datová prostředí současnosti, přináší cloudový model provozu všude tam, kde se data nacházejí, a sjednocuje datové operace. Nová platforma je navržena tak, aby řešila obrovský nárůst objemů dat bez ohledu na to, kde vznikají – zdali na okraji sítí nebo až v cloudu. Zároveň má odstranit datová sila a další komplikované prvky, se kterými se dnes tato prostředí potýkají. Zaměřuje se i na maximalizaci agility, inovací

a snížení rizik spojených s podnikáním. Nová platforma datových služeb, která je k dispozici prostřednictvím služeb HPE GreenLake, se skládá ze tří hlavních součástí:

•            Data Services Cloud Console – cloudová konzole, která zajišťuje provozní agilitu cloudu a jednotné datové operace formou služby – portálové řešení, které s agilitou cloudu sjednocuje dílčí provozní datové operace poskytované formou as-a-service (služby).

•            Cloud Data Services – sada softwarových služeb využívaných na základě předplatného – zjednodušují a ve velkém měřítku automatizují globální správu infrastruktury.

•            HPE Alletra – nové portfolio datových úložišť podporující cloud-native správu bez ohledu na to, zdali jsou data zapotřebí na kraji sítě či v cloudu.

„Firmy čelí složité době. Roztříštěnost hardwaru, softwaru a manuálních procesů jim ztěžuje možnost konkurenceschopnosti a inovací na neustále se měnícím trhu,“ řekl Antonio Neri, prezident a generální ředitel společnosti HPE a dodává: „Společnost HPE jako první rozpoznala potřebu poskytovat jednotné a konzistentní cloudové prostředí od okraje sítě až po cloud, a to prostřednictvím řešení HPE GreenLake. Dnešní oznámení navazuje na tuto strategii tím, že podnikům umožňuje zbavit se heterogenity dat a využívat je bez ohledu na to, kde se nacházejí.“

Data Services Cloud Console

Data Services Cloud Console poskytuje cloudové operace a jednotné datové operace formou služby. Konzole je navržena tak, aby poskytovala široké portfolio cloudových datových služeb, a je založena na osvědčené bezpečné cloudové technologii, která je základem enginu Aruba Central. Ten obsluhuje miliony zařízení připojených v desítkách tisíců firem v clusterech rozmístěných po celém světě. Data Services Cloud Console nabízí jednotné rozhraní API pro automatizované řízení společností HPE, na zakázku vytvořených datových služeb i služeb partnerů. Vývojářům navíc poskytuje přístup k infrastruktuře a zdrojovým kódům.

Cloud Data Services

Prostřednictvím Data Services Cloud Console poskytuje HPE nástroj Data Ops Manager zprostředkovávající globální správu datové infrastruktury odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení a přináší změnu paradigmatu v poskytování datové infrastruktury prostřednictvím umělé inteligence. Díky tomu poskytuje samoobslužný provoz. Navíc má přispět k odstranění chyb, a optimalizovat cíle na úrovni služeb (Service Level Objectives).

HPE Alletra

HPE Alletra je nová řada datových úložišť, která je nativně řízena konzolí Data Services Cloud Console. Nabízí portfolio systémů optimalizovaných pro konkrétní úlohy, a skládá se ze zařízení HPE Alletra 9000 a 6000 využívající technologii NVMe. Poskytuje architektonickou flexibilitu k provozování libovolných aplikací bez kompromisů.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top