Informatika

Hovory i bez signálu?

Volání ve 4G/LTE síti (VoLTE) umožnují simultánní používání dat ve 4G síti a hlasových hovorů, díky čemuž uživatel neztrácí připojení k internetu ani při příchozím hovoru. Ocení to zejména ti, kteří potřebují využít chytrý telefon jako přístupový bod k internetu nebo ke stahování dat, které může probíhat bez přerušování.

Ve srovnání s technologiemi 2G/3G/4G je spojení hovoru s použitím VoLTE rychlejší o několik sekund (přibližně 1,5 sekundy ve 4G/LTE a přibližně 3,5-5 sekund ve 2G/3G). Kromě toho umožnuje rychlejší dostupnost doplňkových služeb, jako např. vylepšenou kvalitu hlasu s použitím HD kodeků pro přenos audia nebo ovládání přesměrování hovorů.

Zařízení Motorola podporují i funkcionalitu VoWiFi (volání prostřednictvím WiFi), která výrazně zlepšuje pokrytí mobilních služeb operátora v interiéru a v lokalitách s nedostatečným pokrytím 4G sítě – stačí mít k dispozici WiFi síť s přístupem na internet a hovory a zprávy lze přijímat a posílat stejně jako v dosahu mobilní sítě. V případě, že se uživatel vzdálí z dosahu mobilní sítě. V případě, že se uživatel vzdálí z dosahu WiFi sítě, smartphone zajistí automatické přepnutí mezi WiFi a 4G/LTE bez ztráty spojení, což zajistí plynulost hovoru i po odpojení telefonu z WiFi sítě.

Všechny v současnosti prodávané a dostupné modely Motorola podporují technologie VoLTE a VoWiFi v sítích všech mobilních operátorů.

 

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top