Informatika

Hlavní technologické předpovědi společnosti Motorola pro rok 2022

Každý nový rok s sebou přináší příslib zajímavých možností, zejména v tomto neustále se měnícím světě s rychle se měnícími prioritami, kde jsou inovace v oblasti technologií prvořadé. Inovátoři společnosti Motorola se podělili o několik významných předpovědí, které je třeba letos sledovat.

1: Práce odkudkoli jako nová práce z domova

Rok 2022 bude začátkem přechodu od práce z domova k práci odkudkoli. Technologické společnosti po celém světě umožňují svým zaměstnancům dlouhodobou nebo dokonce trvalou práci z domova vzhledem k výhodám práce na dálku. Společnost Motorola předpokládá, že tento trend bude v budoucnu pokračovat, a předpovídá také nárůst produktů, řešení a služeb určených ke zlepšení vzdáleného pracovního prostředí.

Nový design kanceláří a audio/video technologie také připraví půdu pro flexibilní pracovní schůzky a nové způsoby vytváření sociálních kontaktů. Spotřebitelé se již nebudou muset přizpůsobovat nevyhovujícím technologiím nebo výrobkům. Místo toho se produkty přizpůsobí novým potřebám spotřebitelů a umožní jim prosperovat, ať už se rozhodnou pracovat kdekoli. Společnost Motorola například předpokládá, že řešení umělé inteligence (AI) a rozšířené reality (AR) vytvoří pohodlná pracoviště pro zaměstnance bez ohledu na to, kde se nacházejí, a to díky inovacím, jako je Ready For1, které umožňují zařízení Motorola, jako je moto g100, připojit se k ThinkReality A3 Smart Glasses umožňujícím rozšířenou mobilní plochu, video, hry a zábavu v rozšířené realitě.

2: Technologie pro dobro

Přístup k technologiím a inkluzivita budou v roce 2022 a v dalších letech hlavním tématem mobilního průmyslu. Společnost Motorola předpokládá, že budou zavedeny další inovace v oblasti mobilních technologií, které budou lépe reagovat na potřeby lidí z různých jazykových prostředí, osob se zdravotním postižením a osob různého pohlaví nebo rasy. Například společnost Motorola loni spustila program Indigenous Languages, v jehož rámci zařízení podporují dva jazyky považované za “ohrožené”. Jedná se pouze o první z mnoha milníků, o které projekt Indigenous Languages usiluje, a značka předpokládá další iniciativy v této oblasti.

3: Éra monitorů

Motorola předpovídá, že monitory budou mít brzy více funkcí pro zlepšení konektivity a přidat hodnotu v práci i doma. Nové monitory budou součástí i jiných zařízení než jen počítačů a rozšíří své funkce na chytré telefony a herní konzole.

Stejně jako u platformy Ready For společnosti Motorola značka předpovídá, že technologické společnosti zaměří své úsilí na vývoj softwaru pro různé typy displejů a zařízení, aby je bylo možné bez problémů používat společně. V technologickém průmyslu se monitory staly základním vybavením doma i v práci a tato kontinuita obsahu mezi různými zařízeními bude i nadále přinášet spotřebitelům novou hodnotu a snadné používání.

4: Nové tvary

Zatímco Motorola předpovídala rok 2021 jako rok skládacích zařízení, změnila své priority a zaměřila se na další inovace a řešení, která mají uspokojit potřeby spotřebitelů během pandemie, což vede značku k přesvědčení, že rok 2022 bude rokem nových a vylepšených tvarových faktorů. Spotřebitelé, kteří potřebují pracovat odkudkoli, zvažují nové typy zařízení, díky nimž bude jejich uživatelský zážitek bezchybný.

Společnost Motorola předpovídá, že chytré telefony se budou nadále zdokonalovat díky technologii OLED, ohebným pantům a dalším inovacím, které umožní práci odkudkoli. Společnost Motorola věří, že ohebné displeje proniknou i do dalších konceptů a tvarů zařízení. v chytrých telefonech, tabletech, počítačích a noteboocích. Flexibilní displeje přinesou nové aplikace v oblasti digitálních nápisů, veřejné dopravy a chytrých domácích spotřebičů.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top