Uncategorized

Hewlett Packard Enterprise spolupracuje se společností NVIDIA v poskytování podnikového plnohodnotného řešení GenAI

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) rozšířila strategickou spolupráci se společností NVIDIA k vybudování podnikového výpočetního řešení pro generativní umělou inteligenci (GenAI). Společně vyvinuté a předem nakonfigurované řešení pro ladění a inferenci AI umožňuje podnikům všech velikostí rychle přizpůsobit základní modely pomocí vlastních dat a nasazovat produkční aplikace kdekoliv, od okraje sítě až po cloud. Řešení pro ladění a inferenci AI od společností HPE a NVIDIA odstraňuje složitost vývoje a implementaci GenAI infrastruktury.

Vzhledem k tomu, že podniky vyvíjejí a nasazují modely GenAI pro použití v oblastech, jako je konverzační vyhledávání, automatizace obchodních procesů a tvorba obsahu, vyžadují sadu softwaru a infrastruktury, kterou lze implementovat rychle a odkudkoliv, kde je zapotřebí. Řešení integruje vývojové prostředí HPE Machine Learning Development Environment Software, HPE Ezmeral Software, HPE ProLiant Compute a superpočítače HPE Cray se softwarovou sadou NVIDIA AI Enterprise, včetně frameworku NVIDIA NeMo.

„HPE a NVIDIA jsou společně v jedinečné pozici, umožňující poskytovat komplexní řešení s nativní umělou inteligencí, které dramaticky usnadní cestu k vývoji a nasazení modelů umělé inteligence s předem nakonfigurovaných řešení,“ řekl Antonio Neri, prezident a generální ředitel společnosti HPE a dodal: „Strategická spolupráce mezi HPE a NVIDIA organizacím dramaticky sníží překážky na cestě k transformaci podnikání pomocí umělé inteligence.“

„Éra generativní umělé inteligence se rozjíždí na plné obrátky a podniky na to reagují,“ řekl Jensen Huang, zakladatel a generální ředitel společnosti NVIDIA a dodal: „Naše rozšířená spolupráce s HPE jim pomůže dosáhnout bezprecedentní produktivity prostřednictvím aplikací umělé inteligence, které se propojí s podnikovými daty, čímž získají digitální asistenty, chatboty a sémantické vyhledávání.“

Účelně navržené řešení pro ladění a odvozování pomocí umělé inteligence

Podnikové výpočetní řešení pro GenAI je nové řešení datového centra pro ladění a odvozování umělé inteligence, které poskytuje ideální vstupní bod pro podniky všech velikostí s připravenou nabídkou pro rychlé zahájení využití umělé inteligence.

Díky novému výpočetnímu řešení pro GenAI mohou podniky využívat předtrénované základní modely se svými vlastními daty k vytváření produkčních aplikací, jako jsou AI chatboti. Kromě toho RAG (Retrieval-Augmented Generation) dále zlepšuje kvalitu a přesnost dat aplikace.

  • Účelově vytvořeno a optimalizováno pro AI – architektura v rackovém měřítku se špičkovou výpočetní technikou HPE ProLiant Compute DL380a s grafickými procesory NVIDIA L40S, NVIDIA BlueField-3 DPUs a ethernetovou síťovou platformou NVIDIA Spectrum-X pro hyperškálovatelnou umělou inteligenci je účelově vytvořené řešení. Dimenzováno bylo tak, aby dokázalo vyladit model Llama 2 se 70 miliardami parametrů a skládá se z 16 serverů HPE ProLiant DL380a a 64 GPU L40S.
  • Software HPE AI – softwarové vývojové prostředí HPE Machine Learning s novými funkcemi generativního studia AI slouží k rychlému prototypování a testování modelů. A software HPE Ezmeral s novými funkcemi s podporou GPU zjednodušuje nasazení a urychluje přípravy dat pro AI úlohy v hybridním cloudu.
  • NVIDIA AI software – NVIDIA AI Enterprise urychlí vývoj a nasazení produkční umělé inteligence s využitím zabezpečení, stability, spravovatelnosti a podpory. Nabízí framework NVIDIA NeMo, sady nástrojů pro pomoc s vývojem, nástroje pro správu dat a předtrénované modely pro zefektivnění podnikové GenAI.

HPE urychluje trénink AI pomocí nového řešení na klíč od NVIDIA

Na konferenci SC23 společnost HPE představila superpočítačové řešení vytvořeno na klíč od společnosti NVIDIA pro velké podniky, výzkumné instituce a vládní organizace, které se bude zabývat první fází životního cyklu umělé inteligence – vývojem a trénováním základních modelů. Podnikové výpočetní řešení pro GenAI je menší řešení umělé inteligence pro podnikové zákazníky, kteří se zaměřují na ladění a inferenci.

Nová architektura s nativní AI a hybridní cloudová řešení

Na konferenci HPE Discover Barcelona 2023 společnost HPE oznámila novou otevřenou, plnohodnotnou architekturu s nativní umělou inteligencí a další AI nativní a hybridní cloudové nabídky pro vývoj strojového učení, analýzu dat, ukládání dat s pomocí AI, ladění a inferenci AI, digital twins, a profesionální služby.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top