personalistika

Gi Group přebírá pobočky Work Service v České republice a na Slovensku

Skupina Gi Group, která patří mezi přední globální společnosti v oblasti náboru a HR služeb, a jejíž součástí je od roku 2018 také personální agentura Grafton Recruitment, přebírá od Work Service S.A. její pobočky v České republice a na Slovensku. Gi Group tak dále posiluje svoji pozici ve střední a východní Evropě. Transakce, kterou dozorčí rada společnosti Work Service S.A. odsouhlasila 10. února 2021, bude dokončena v následujících týdnech.

Gi Group a Work Service zahájily spolupráci v únoru 2020 podpisem investiční dohody. V návaznosti na ni získala v srpnu loňského roku Gi Group v této společnosti většinový podíl a poskytla jí potřebnou finanční podporu. Prodej české a slovenské pobočky Work Service je součástí strategie, o které rozhodla dozorčí rada počátkem roku 2019. Strategie zahrnuje kromě tohoto prodeje také snížení finančních závazků a zaměření aktivit především na polský trh.

Skupina Gi Group nabízí od roku 2018 v České republice a na Slovensku široké portfolio HR služeb pod značkami Grafton Recruitment a Gi Group. Převzetí poboček Work Service S.A. umožní Gi Group rozšířit nabídku služeb na poli náboru, dočasného přidělení a outsourcingu. Zároveň posílí pozici na obou trzích v oblasti náboru vedoucích pracovníků, školení a poradenství v oblasti HR.

Spojením českých poboček Gi Group, Grafton Recruitment a Work Service dojde k posílení naší pozice jako lídra v oblasti personálních služeb, z čehož budou těžit jak naši obchodní partneři, tak uchazeči,” komentuje Martin Malo, ředitel českých poboček Grafton Recruitment a Gi Group.

Pro skupinu Gi Group jde o důležitý krok vpřed. Na obou trzích, které jsou pro nás velmi strategické, budeme silnější a jsem si jist, že díky tomu dokážeme upevnit a zvýšit náš podíl na trhu,” prohlašuje Stefano Colli-Lanzi, výkonný ředitel Gi Group.

Stávajícím zákazníkům Work Service S.A. budou poskytovány stejné služby jako doposud, pouze pod značkou Gi Group Temp & Perm.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top