automotive

Foxconn zahájil elektrifikaci svého vozového parku a převzal první Nissany

Před čtyřmi měsíci ohlásil Foxconn svou novou spolupráci s automobilkou Nissan, v rámci které se chystá postupně elektrifikovat svůj vozový park. Svůj záměr začal realizovat minulý týden, kdy od společnosti AUTO IN Technology převzal první dvojici elektromobilů Nissan Leaf nové generace. Ty v nejbližší době začnou využívat zaměstnanci v závodech Foxconn v Pardubicích a Kutné Hoře.

„Tento projekt představuje jenom malou část závazku Foxconnu k zlepšování životního prostředí. Naší prioritou je trvale udržitelný způsob podnikání, který je ohleduplný také k místní komunitě. V návaznosti na měsíc zdravého dojíždění do práce na kole proto s radostí oznamujeme, že do našeho vozového parku přibyly nové elektromobily. Chtěli bychom AUTO IN Technology poděkovat za podporu při realizaci našich cílů a těšíme se na pokračující spolupráci,“ řekl Pavel Tuček, manažer komunikace a PR společnosti Foxconn.

 

Zaměstnanci Foxconnu mohou od dnešního dne nové vozy využívat, celá infrastruktura je již připravena a před každým ze závodů stojí dobíjecí stanice. Nový Nissan Leaf není pokrokový vůz jenom svým 100% elektrickým pohonem a nulovými emisemi. Vybaven je i řadou dalších chytrých technologií, jako je automatické parkování, brzdění, sledování jízdního pruhu nebo bezpečných rozestupů. „Foxconn chce jít s dobou a jako chytrá továrna chce mít k dispozici také chytré dopravní prostředky. AUTO IN Technology se zaměřuje na dodávky komplexních řešení – nejen aut, ale i dobíjecích systémů a softwaru pro monitoring,“ doplnil Petr Vavrouš, vedoucí projektů společnosti Nissan AUTO IN Technology.

 

Korporátní vizí Foxconnu bylo již od jeho založení v roce 1974 přinášet lidem technologické produkty a řešení, která jim pomohou usnadnit jejich každodenní život. Ať už hovoříme o práci, vzdělávání, zábavě, rodinném a společenském životě, oblasti bezpečnosti a zabezpečení, zdravotnictví, elektronického obchodování, elektronických peněz či zelené dopravy, Foxconn se bude i nadále snažit o to, aby jeho technologie učinily tyto oblasti snazšími, rychlejšími a chytřejšími.

 

V České republice pokračuje společnost prostřednictvím svých divizí Foxconn 4Tech & Foxconn DRC v investicích do Průmyslu 4.0, průmyslového internetu věcí (IIoT) a chytrých technologií založených na využití umělé inteligence s cílem udržovat tyto tradice i v následujících letech.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top