automotive

Foxconn zahájil elektrifikaci svého vozového parku a převzal první Nissany

Před čtyřmi měsíci ohlásil Foxconn svou novou spolupráci s automobilkou Nissan, v rámci které se chystá postupně elektrifikovat svůj vozový park. Svůj záměr začal realizovat minulý týden, kdy od společnosti AUTO IN Technology převzal první dvojici elektromobilů Nissan Leaf nové generace. Ty v nejbližší době začnou využívat zaměstnanci v závodech Foxconn v Pardubicích a Kutné Hoře.

„Tento projekt představuje jenom malou část závazku Foxconnu k zlepšování životního prostředí. Naší prioritou je trvale udržitelný způsob podnikání, který je ohleduplný také k místní komunitě. V návaznosti na měsíc zdravého dojíždění do práce na kole proto s radostí oznamujeme, že do našeho vozového parku přibyly nové elektromobily. Chtěli bychom AUTO IN Technology poděkovat za podporu při realizaci našich cílů a těšíme se na pokračující spolupráci,“ řekl Pavel Tuček, manažer komunikace a PR společnosti Foxconn.

 

Zaměstnanci Foxconnu mohou od dnešního dne nové vozy využívat, celá infrastruktura je již připravena a před každým ze závodů stojí dobíjecí stanice. Nový Nissan Leaf není pokrokový vůz jenom svým 100% elektrickým pohonem a nulovými emisemi. Vybaven je i řadou dalších chytrých technologií, jako je automatické parkování, brzdění, sledování jízdního pruhu nebo bezpečných rozestupů. „Foxconn chce jít s dobou a jako chytrá továrna chce mít k dispozici také chytré dopravní prostředky. AUTO IN Technology se zaměřuje na dodávky komplexních řešení – nejen aut, ale i dobíjecích systémů a softwaru pro monitoring,“ doplnil Petr Vavrouš, vedoucí projektů společnosti Nissan AUTO IN Technology.

 

Korporátní vizí Foxconnu bylo již od jeho založení v roce 1974 přinášet lidem technologické produkty a řešení, která jim pomohou usnadnit jejich každodenní život. Ať už hovoříme o práci, vzdělávání, zábavě, rodinném a společenském životě, oblasti bezpečnosti a zabezpečení, zdravotnictví, elektronického obchodování, elektronických peněz či zelené dopravy, Foxconn se bude i nadále snažit o to, aby jeho technologie učinily tyto oblasti snazšími, rychlejšími a chytřejšími.

 

V České republice pokračuje společnost prostřednictvím svých divizí Foxconn 4Tech & Foxconn DRC v investicích do Průmyslu 4.0, průmyslového internetu věcí (IIoT) a chytrých technologií založených na využití umělé inteligence s cílem udržovat tyto tradice i v následujících letech.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top