Uncategorized

Elvira představuje infračervený laserový 3D skener iReal M3

Společnost Elvira, přední dodavatel 3D technologií a provozovatel portálu Abc3D, představuje nový profesionální skener iReal M3 od iReal 3D, obchodní divize společnosti Scantech. Barevný 3D skener řady M (Master) je ze zcela nové řady profesionálních 3D skenerů. Jeho infračervený laser a režim strukturovaného světla umožňují plynulé získávání 3D dat v různých aplikacích, ať už jde o skenování lidí nebo objektů, uvnitř nebo venku.

IReal M3 přináší profesionální a cenově mimořádně efektivní řešení 3D digitalizace, které splňuje požadavky průmyslového, uměleckého a lékařského designu, digitalizace lidského těla atd. Je vhodný pro výuku a školení, 3D tisk, reverzní inženýrství, CADové navrhování – tedy všude, kde je třeba úpravy produktů, 3D digitální archivace, redesignu, přepracování řezbářských prací (dřevořezba, kamenořez, hliněné sochy, nábytek atd.), dále pro 3D digitální zobrazení, restaurování kulturních památek, kulturní a kreativní design, obuvní a oděvní návrhářství a další.

iReal M3 se vyznačuje základní přesností do 0,1 mm a objemovou přesností do 0,25 mm/m. Dokáže vyhovět potřebám zachycování 3D dat v různém prostředí a v mimořádné rychlosti. S rozlišením až 0,1 mm dokáže iReal M3 rekonstruovat geometrické struktury s vysokým rozlišením a zachytit jemné detaily hran, čímž snadno zvládne skenovací úlohy pro objekty větší než 5 cm. Je schopen 3D skenování průmyslových dílů, automobilových exteriérů a interiérů s černými a reflexními povrchy. Velké zorné pole (FOV), až 580 mm x 550 mm, umožňuje rychlé a přesné skenování středně velkých až velkých položek. Pro 3D skenování není potřeba žádný sprej.

iReal M3 je optimalizován pro skenování objektů s vysokými barevnými kontrasty s využitím unikátního dekódovacího algoritmu strukturovaného světla. Díky své vysoké přizpůsobivosti různým barvám software automaticky nastaví celkovou expozici co nejpřesněji při 3D skenování objektů s tmavými a světlými povrchy. Je ideální pro uživatele, kteří upřednostňují jednoduché a plynulé 3D skenování.

„Ve srovnání s barevnými lasery jsou zdroje infračerveného světla při promítání na povrch různých barev absorbovány relativně méně,“ řekl Filip Schneider, specialista 3D skenování ve společnosti Elvira. „Nový iReal M3 tak dokáže ve spojení s infračerveným světlem přinést hladší a pohodlnější skenování.“

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top