automotive

Dovoz ojetých motocyklů do července stoupl o šest procent

Dovoz ojetých motocyklů v posledních dvou letech ožívá. Letos do července se meziročně zvýšil o šest procent na 10.058 strojů. V letech 2010 až 2014 přitom celoroční dovoz nepřekročil hranici 12.000 motocyklů. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců aut, který je poskytl ČTK.

Podle Zdeňka Žabky ze společnosti Auto Moto Wizard, která se servisem a dovozem motocyklů zabývá, import roste se zlepšující se ekonomickou situací Čechů. “Motocykl je většinou spíše zbytná věc, kterou si lidé pořizují pro zábavu. Proto se na jejich prodeji nebo dovozu pozná, jak na tom ekonomika je,” sdělil Žabka.

Nejvíce dováženou kategorií jsou stroje staré mezi pěti a deseti lety, představují třetinu importu. Po více než čtvrtině pak připadá na motocykly mezi deseti a 15 roky stáří a na ještě starší stroje.

Nejoblíbenější mezi dováženými stroji z druhé ruky je značka Honda (1861), následuje Yamaha (1755) a Suzuki (1212). Čtvrtá je BMW a pátá Kawasaki.

Prodej nových motocyklů na českém trhu se ve stejném období meziročně zvýšil o zhruba dvě procenta na 12.035 strojů.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top