automotive

Dopravní podnik Ostrava testuje elektrobus od své dceřiné firmy

Dopravní podnik Ostrava (DPO) testuje elektrobus Ekova Electron, který vyrobila jeho dceřiná společnost Ekova Electric. Porovná jeho vlastnosti s elektrobusy, které už má ve svém vozovém parku. ČTK to dnes sdělil dopravní podnik. V následujících letech chce pořídit až 40 nových elektrobusů.

Testovaný elektrobus bude dopravní podnik do 28. února vypravovat na linku 38, na které jezdí i elektrobusy, které vlastní. To mu umožní porovnat jejich jízdní vlastnosti. “Stejnou možnost prezentovat elektrobus jsme v minulosti dali i dalším producentům. Jsem zvědav, jaké zkušenosti s výrobkem naší dceřiné společnosti nabudeme,” uvedl předseda představenstva podniku Daniel Morys.

Nízkopodlažní elektrický autobus Ekova Electron je zajímavý netradičním umístěním trakčních motorů v nábojích zadních kol. Je téměř 12 metrů dlouhý, je v něm až 30 sedadel a vejde se do něj až 90 cestujících.

DPO chce do roku 2020 obnovit svůj vozový park tak, aby na ostravských linkách jezdila jen nízkoemisní vozidla. S tím souvisí i plánovaný nákup elektrobusů a výstavba stanic na jejich dobíjení.

Ostravská společnost Ekova Electric se zabývá modernizacemi tramvají nebo výrobou elektrobusů, které sama i vyvíjí. Dvanáctimetrové elektrické autobusy už exportovala do Švédska nebo Německa.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top