automotive

Dopravní podnik Ostrava testuje elektrobus od své dceřiné firmy

Dopravní podnik Ostrava (DPO) testuje elektrobus Ekova Electron, který vyrobila jeho dceřiná společnost Ekova Electric. Porovná jeho vlastnosti s elektrobusy, které už má ve svém vozovém parku. ČTK to dnes sdělil dopravní podnik. V následujících letech chce pořídit až 40 nových elektrobusů.

Testovaný elektrobus bude dopravní podnik do 28. února vypravovat na linku 38, na které jezdí i elektrobusy, které vlastní. To mu umožní porovnat jejich jízdní vlastnosti. “Stejnou možnost prezentovat elektrobus jsme v minulosti dali i dalším producentům. Jsem zvědav, jaké zkušenosti s výrobkem naší dceřiné společnosti nabudeme,” uvedl předseda představenstva podniku Daniel Morys.

Nízkopodlažní elektrický autobus Ekova Electron je zajímavý netradičním umístěním trakčních motorů v nábojích zadních kol. Je téměř 12 metrů dlouhý, je v něm až 30 sedadel a vejde se do něj až 90 cestujících.

DPO chce do roku 2020 obnovit svůj vozový park tak, aby na ostravských linkách jezdila jen nízkoemisní vozidla. S tím souvisí i plánovaný nákup elektrobusů a výstavba stanic na jejich dobíjení.

Ostravská společnost Ekova Electric se zabývá modernizacemi tramvají nebo výrobou elektrobusů, které sama i vyvíjí. Dvanáctimetrové elektrické autobusy už exportovala do Švédska nebo Německa.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top