Informatika

Digitální chrám pro veřejnou správu

Pro organizace veřejné správy, které řeší obsáhlejší agendu, je určen nový informační systém HELIOS Pantheon z produkce společnosti Asseco Solutions.

HELIOS Pantheon osloví především ty organizace, které jsou otevřené elektronizaci a inovacím. Uživatelé systému budou mít k dispozici širokou škálu funkcionalit, které uspokojí i organizace s náročnějšími požadavky a složitějšími procesy. Typicky se jedná například o kontrolní mechanismy a reportingové výstupy, ty lze snadno implementovat díky Business Intelligence. HELIOS Pantheon navazuje na dlouhodobě úspěšný produkt HELIOS Fenix z produkce Asseco Solutions a doplňuje tak produktovou řadu pro veřejnou správu. Jeho stěžejní vlastností je maximální důraz na legislativní procesy. Součástí řešení je podpora a zabezpečení vzdálené práce a nástup připravovaného eGovernment cloudu. Samozřejmostí jsou napojení na spisovou službu i státní rejstříky.

„Věříme, že se lidé ve veřejné správě s pomocí správně fungujících informačních systémů mohou více soustředit na službu občanům a tím se podílet na zlepšování kvality života v České republice,“ říká Jiří Hub, výkonný ředitel a předseda představenstva Asseco Solutions.

„Jsme tvůrci informačních systémů pro veřejnou správu se specializací na ekonomické a agendové systémy. Na legislativu a ekonomiku jsme proto při vyvíjení tohoto pokročilého systému mysleli především.“, říká Vladan Zalejský, ředitel divize Veřejná správa společnosti Asseco Solutions a dodává: „HELIOS Pantheon chápeme jako chrám opírající se o stabilní pilíře podporující digitalizaci veřejné správy v každé organizaci – přesná a relevantní data, snadná propojitelnost na jiné informační systémy a znalosti našich lidí pro vytváření špičkových řešení u našich zákazníků.“

Úkolem systému HELIOS Pantheon je co nejvíce zjednodušit uživatelům práci v systému a v maximální míře jim poskytnout relevantní a přesná data a co nejlépe propojit další informační systémy tak, aby uživatelé nemuseli dělat jeden úkon vícekrát. „Snadná propojitelnost je pro nás opravdu klíčová. Naše řešení s sebou nese i výhodu možnosti napojení na síť partnerských řešení, které můžeme nabídnout přímo na míru potřebám veřejné správy,“ vysvětluje Vladan Zalejský.

Potenciálními uživateli systému jsou především tři cílové skupiny z oblasti veřejné správy: Příspěvkové organizace (PO), Územní samosprávné celky (ÚSC), které tak mohou získat veškerou agendu v jednom systému, a také Organizační složky státu (OSS) a státní instituce. HELIOS Pantheon se jim proto přizpůsobuje ve třech edicích přímo na míru jejich potřebám.

„Jsme si jisti, že systém HELIOS Pantheon při své práci velmi ocení jak ředitelé organizací a jejich zástupci, tak vedoucí IT, stejně jako ekonomové, účetní i pracovníci kontroly,“ vysvětluje Vladan Zalejský. „Nenabízíme však jen systém samotný, ale zejména podporu při práci jeho uživatelů týmem našich zkušených odborníků. Dokážeme se napojit na kterýkoli informační systém, který už úřad používá, čímž odpadá jak zdvojená práce, tak i stres, který často nasazení nového systému provází,“ uzavírá.

Společnost Asseco Solutions má bohaté zkušenosti s klienty veřejné správy, mezi její zákazníky patří řada měst i nejrůznějších obcí, dále pak příspěvkové organizace. Produkty pro veřejnou správu HELIOS Fenix a HELIOS eObec dlouhodobě využívá přes 2500 spokojených zákazníků. 

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top