automotive

Designblok uvede dvě stovky designérů, ukáže Škodu Kodiaq

Českou premiéru bude mít na Designbloku nová Škoda Kodiaq. Osmnáctý ročník přehlídky designu uvede rekordních 197 designérů, módních návrhářů a designérů šperku. Svůj hlavní prostor bude mít na Výstavišti v pražských Holešovicích. Většina výstav a kolekcí bude prodejních, novinkou jsou přednášky, diskuse, workshopy i sportovní doprovodný program. Výstava Designblok se uskuteční od 27. do 31. října, sdělila ČTK za pořadatele Barbora Švehlová.

Obliba designu, za nímž se často schovávají běžné předměty denní potřeby, zažívá boom. Přestože jde o prodejní výstavy, platí se na ně vstupné. Letošní Designblok nabízí celotýdenní vstupné do všech budov, na módní přehlídky a doprovodné akce za 350 korun. Některé z nových přehlídek ale slibují vstup zdarma.

Ty se v Praze konají od roku 2014 jako konkurence zavedenému Designbloku. K akci Prague Design Week se loni přidal Czech Design Week. Protože se jeho organizátoři nepohodli, budou letos pod stejným názvem pravděpodobně hned dva festivaly designu.

Designblok se do Průmyslového paláce na Výstaviště vrací podruhé. Podle webu jej loni navštívilo přes 37.000 lidí, společně s expozicemi mimo Výstaviště pak Designblok navštívilo více než 51.000 návštěvníků.

Při jeho nadcházejícícm ročníku bude pravé křídlo Průmyslového paláce nazvané Superstudio věnované českým a zahraničním výrobcům, kteří představí novinky v oblasti nábytku, svítidel, interiérových doplňků a životního stylu. Návštěvníci uvidí instalace Jana Plecháče a Henryho Wielguse pro značky Vitra a Nespresso, výstavu novinek Bomma, kterou vytvoří studio Olgoj Chorchoj nebo instalaci Škoda Auto a Lasvit, kde bude v české premiéře uvedeno SUV nazvané Kodiaq. Světovou premiéru měl nejnovější model Škody 1. září v Berlíně. Pro Střední halu připravil expozici Maxim Velčovský, vytvořil slunečnicový květ z plastových kýblů.

“Mám radost, že se českému designu tak daří a že české firmy spolupracují s výbornými českými designéry. Zároveň mi přijde ale skvělé, že se podařilo propojit zahraniční nadnárodní firmy s českými designéry,” říká ke konceptu přehlídky ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

Openstudio, které bude v levém křídle paláce, bude hostit jak českou designérskou špičku, tak i začínající designéry a nové objevy. Ve velké míře bude zastoupena také móda. Kromě Liběny Rochové, aktuální držitelky titulu Grand designér roku ze soutěže Czech Grand Design, kterou pořádá stejná společnost jako Designblok, uspořádá přehlídky svých modelů dalších 15 návrhářů. Celkově představí Designblok 73 módních návrhářů a designérů šperku.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top