Informatika

Dell Technologies rozšiřuje možnosti multicloudových řešení o kybernetickou obnovu, analýzu dat a partnerský ekosystém

Společnost Dell Technologies přináší nová cloudová řešení, rozšířený ekosystém a nabídky, které zákazníkům pomohou spravovat a chránit aplikace v datových centrech a multicloudových prostředích. Smyslem těchto nových nabídek je pomoci zákazníkům snadno ukládat, chránit a řídit data a aplikace na rostoucím počtu platforem a umístění.

„Naši zákazníci potřebují pomoci se zjednodušováním a hledají řešení, která využívají jednotný přístup ke správě dat bez ohledu na to, kde jsou umístěná – od veřejných cloudů přes datová centra po edge zařízení,“ říká Chuck Whitten, provozní ředitel společnosti Dell Technologies. „Budujeme proto portfolio softwaru a služeb, které zjednodušují místní a multicloudová prostředí a řešení.”

„Děláme odvážné kroky k poskytování propojených a stále více digitálních řešení, abychom spotřebitelům umožnili vynikající zdravotní péči,” uvádí Karen S. Lynch, prezidentka a generální ředitelka společnosti CVS Health. „Naše strategická spolupráce se společností Dell pomáhá zvyšovat hodnotu našich investic do technologií pro naše kolegy a spotřebitele.”

Společnost Dell přináší cloudová řešení pro kybernetickou obnovu v lokálních i veřejných cloudových prostředích

Podle nedávno vydané studie společnosti Gartner dosáhnou v roce 2022 globální výdaje na informační bezpečnost a řízení rizik okolo 168 miliard dolarů, což je o téměř 13 miliard dolarů více než v roce 2021, Vzhledem k tomu, že kybernetická ochrana se stává stále významnější prioritou, přináší společnost Dell nové možnosti pro služby spravované kybernetické obnovy a řešení kybernetické obnovy ve veřejném cloudu i pro multicloudová prostředí.

Společnost Dell rozšiřuje své portfolio APEX o služby APEX Cyber Recovery Services, první z řady nových komplexních řešení APEX na cloudovém principu, které zjednodušuje zotavení z kybernetických útoků. Dell zajišťuje každodenní provoz trezoru kybernetické obnovy a pomáhá s obnovou dat. Řešení má formu služby se standardizovanými konfiguracemi, zjednodušenými možnostmi obnovení s pomocí společnosti Dell a odbornými zkušenostmi z téměř 2 000 izolovaných trezorových řešení rozmístěných po celém světě.

Společnost Dell vydává řešení PowerProtect Cyber Recovery pro Microsoft Azure, čímž rozšiřuje dosah svého multicloudového ekosystému a urychluje přístup ke svým nabídkám na ochranu dat pro veřejné cloudy. Nová služba se stává součástí širokého portfolia nabídek společnosti Dell dostupných prostřednictvím tržiště Microsoft Azure Marketplace a umožňuje podnikům:

  • nasadit ve veřejném cloudu izolovaný kybernetický trezor, který bezpečně chrání data před útokem ransomwaru, a tím zvyšuje kybernetickou odolnost a snižuje dopad kybernetických útoků;
  • získat flexibilní možnosti obnovení v případě kybernetického útoku, včetně obnovení v rámci datového centra, v nové privátní síti Azure nebo v nezasaženém prostředí Azure.

Společnost Dell také staví na své dosavadní spolupráci s AWS a představuje řešení CyberSense pro Dell PowerProtect Cyber Recovery pro AWS. Díky této nabídce budou zákazníci schopni:

  • užívat adaptivní analýzu, kontrolovat metadata i celé soubory a implementovat strojové učení a forenzní nástroje k detekci, diagnostice a urychlení obnovy dat;
  • na základě monitorování souborů a databází zjišťovat, zda došlo ke kybernetickému útoku, a identifikovat poslední známou neporušenou verzi dat kvůli urychlení bezpečného a důvěrného obnovení.

Společnost Dell předvádí služby ukládání dat ve veřejných cloudech

V návaznosti na lednové představení projektu Alpine, společnost Dell předvádí, jak lze její úložný software užívat ve veřejných cloudech, jako jsou AWS a Azure. Project Alpine zajišťuje mobilitu dat a konzistentní provoz v lokálních a veřejných cloudových prostředích. Podniky mohou rychle nasadit nebo snadno využívat úložný software a služby Dell, které nabízejí výkon veřejného cloudu, efektivitu a ochranu založenou na špičkovém podnikovém úložišti.[2]

Díky úložnému softwaru Dell ve veřejném cloudu mohou zákazníci hladce přesouvat data do cloudu a využívat cloudové analytické služby. Vývojářům stačí napsat aplikace jednou a mohou je nasazovat kdekoli je potřeba. Tím lze dosáhnout konzistentní uživatelské zkušenosti v různých veřejných cloudech.

Společnosti Dell a Snowflake spolupracují na rozšíření možností multicloudového prostředí

Společnosti Dell a Snowflake budou spolupracovat na propojení dat z podnikového úložiště Dell s cloudem Snowflake Data Cloud. Tato spolupráce, první svého druhu, poskytne zákazníkům větší flexibilitu při práci v multicloudových prostředích, splní požadavky na suverenitu dat a umožní z dat snadno získávat poznatky, bez ohledu na umístění.

Zákazníci společností Dell a Snowflake budou moci užívat místní data uložená v objektovém úložišti Dell se službou Snowflake Data Cloud a zároveň uchovávat svá data lokálně nebo je bezproblémově kopírovat do veřejných cloudů. Obě firmy budou pracovat na integraci produktů s cílem je společně uvést na trh ve druhé polovině roku 2022.

Dostupnost

  • Služby Dell APEX Cyber Recovery Services jsou v současné době k dispozici ve Spojených státech a širší dostupnost je plánována později v tomto roce.
  • Dell PowerProtect Cyber Recovery pro Microsoft Azure bude globálně k dispozici ve druhé polovině roku 2022.
  • CyberSense pro Dell PowerProtect Cyber Recovery pro AWS bude globálně k dispozici ve druhé polovině roku 2022.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top