Informatika

Čtyři z pěti českých IT pracovníků nezná úroveň aktuálních e-mailových rizik

Firma GFI Software uvedla, že české SMB firmy a organizace zápasí v oblasti IT bezpečnosti s celou řadou výzev, zejména pak s ochranou elektronické pošty, kritickými softwarovými opravami a zlepšováním celkové úrovně zabezpečení. Zjištění vyplývají z dubnového dotazování společnosti mezi českými a slovenskými IT pracovníky z SMB segmentu.

Firemní správci v poslední době čelí několika výzvám: roste počet koncových zařízení, IT infrastruktura se kvůli koronavirovým opatřením rozšiřuje za fyzické hranice organizací a IT administrátoři mají stále méně času a zdrojů k řešení bezpečnostních incidentů. Firmy stále častěji zjišťují, že antivir a firewall již nestačí, a stojí před dilematem, které části své IT infrastruktury ochránit dříve a které později.

Z dotazování mezi českými IT pracovníky vyplývá následující:

  • 79 % IT pracovníků v SMB organizacích nezná úroveň aktuálních e-mailových rizik.
  • 46 % nemůže potvrdit, že v organizaci jsou nainstalovány všechny kritické opravy.
  • Ve 44 % společnostech nejsou odstraněna všechna zastaralá přihlášení ze zařízení.
  • Nainstalovaný antivirus na všech zařízení nemá 15 % organizací.
  • 48 % pracovníků nedokáže prokázat postupné zlepšování úrovně zabezpečení IT ve své organizaci.

„Během loňské pandemie se firmy v prvotní reakci soustředily především na pokrytí vzdálených pracovníků s pomocí VPN sítí,“ řekl Jozef Kačala, Sales Engineer pro region EMEA ve společnosti GFI Software. „S ročním odstupem naše aktuální zjištění hovoří o tom, že v českých a slovenských SMB organizacích se nachází mnoho jiných mezer, které ohrožují jejich IT bezpečnost a obchodní kontinuitu. Alarmující jsou zejména podcenění nebezpečných e-mailových útoků a nedůsledná aktualizace systémů a aplikací.“

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top