Informatika

Corel představil novinky v CorelDRAW Graphics Suite 2021

Společnost Corel představuje novou produktovou řadu CorelDRAW 2021, která zahrnuje profesionální grafický software CorelDRAW Graphics Suite 2021. Nová sada je k dispozici pro Windows a Mac a zaměřuje se na spolupráci a přístup k nástrojům nové generace, které zjednodušují proces tvorby a kontroly návrhů. Podporuje kreativitu s flexibilním návrhářským prostředím, které uživatelům umožňuje mít projekty včetně jejich jednotlivých prvků pod naprostou kontrolou. S pokročilými možnostmi pro ilustrace a úpravy fotografií mohou návrháři naplnit své jedinečné kreativní vize v rekordním čase. S ohledem na neustále se měnící pracoviště je nyní aplikace CorelDRAW.app optimalizována i pro dotykové ovládání a nově dostupná pro iPad, což profesionálním grafikům umožňuje předvést svou kreativitu odkudkoli a prakticky na jakémkoli zařízení.

„Způsob, jakým pracujeme, se změnil mnohem rychleji, než si kdokoli mohl představit, a sada CorelDRAW Graphics Suite 2021 se této výzvě staví čelem. Nikdy nebylo tak důležité být v kontaktu, proto naše nástroje pro spolupráci umožňují týmům sdílet inspiraci a zpětnou vazbu v reálném čase, ať už jsou na druhé straně města, nebo druhé straně světa,“ říká John Falsetto, vedoucí správy produktů oddělení grafiky a produktivity. „Přezkoumali jsme pracovní postupy uživatelů a provedli rozsáhlá vylepšení napříč sadou, abychom pomohli návrhářům pomoci přejít od nápadů k finálnímu výstupu v rekordním čase.“

Sada CorelDRAW Graphics Suite 2021, která nabízí nástroje pro vektorové ilustrace, sazbu a typografii, úpravy fotografií a mnoho dalšího, zjednodušuje složité pracovní postupy a nabízí návrhářům naprostou kontrolu při tvorbě jejich nejlepších prací – ve Windows, na Macu, webu a mobilních zařízeních. Mezi hlavní výhody sady CorelDRAW s ohledem na spolupráci, produktivitu a dokonalé výsledky patří:

Efektivní nástroje pro spolupráci nové generace umožňují zůstat tvůrcům v kontaktu, mít projekty pod kontrolou a spolupracovat odkudkoli a v reálném čase.

 • NOVINKA! Dashboard: Panel dashboard v aplikacích CorelDRAW® 2021 a CorelDRAW.app funguje jako centrum spolupráce, obsahuje všechny soubory návrhu v cloudu a po jediném kliknutí zobrazí náhled, počet členů týmu a komentářů a stav projektu. Umožňuje sdílet návrhy přímo z aplikace CorelDRAW 2021 bez nutnosti otevírání jednotlivých souborů.
 • NOVINKA! Živé komentáře: Recenzenti a schvalovatelé nyní mohou přidávat komentáře a poznámky k dokumentu v aplikaci CorelDRAW.app a zpětná vazba se okamžitě zobrazí v pracovním souboru autora návrhu v aplikaci CorelDRAW 2021 v systému Windows nebo Mac. Sdílení poznámek a komentářů v reálném čase eliminuje prodlevy a zrychluje proces schvalování.
 • NOVINKA! Integrace s Microsoft Teams: Firemní zákazníci mohou zobrazovat a upravovat soubory návrhu v aplikaci CorelDRAW.app pro Teams. Aplikace umožňuje přihlášení ke korporátnímu účtu Microsoft 365 a vytváření nových návrhů a spolupráci na kontrole návrhů se členy týmu přímo v rámci kanálů Teams.

Zbrusu nová flexibilní návrhářská plocha umožňuje uživatelům pracovat efektivněji a získat větší kontrolu nad projekty a prvky.

 • NOVINKA! Zobrazení více stránek: Umožňuje zobrazovat, spravovat a upravovat všechny digitální prvky projektu v jediném zobrazení. Lze přesouvat a kopírovat objekty mezi stránkami, porovnávat návrhy vedle sebe a volně posouvat a organizovat stránky.
 • NOVINKA! Ukotvitelný panel / inspektor Stránky: Zobrazuje všechny stránky návrhu v novém zobrazení mřížky miniatur, které usnadňuje správu a řazení stránek. Umožňuje procházet projekt, přidávat, odstraňovat a přejmenovávat stránky a jediným kliknutím přepínat režimy mezi zobrazením jedné stránky a novým zobrazením více stránek.
 • NOVINKA! Export více prvků: S flexibilními možnostmi výstupu stránek a objektů šetří čas, a navíc umožňuje vytvořit přizpůsobený seznam prvků pro export jediným kliknutím. Umožňuje exportovat stejný prvek návrhu v různých velikostech, rozlišeních a formátech najednou, což je ideální pro návrhy webových a mobilních aplikací, nebo snadno exportovat několik položek s použitím identického nastavení. Umožňuje odesílat stránky nebo objekty do různých standardních formátů, včetně PDF.

Pokročilé funkce pro ilustrace nabízejí ohromující výsledky v rekordním čase a s přesnými možnostmi sazby a inovativní nástroje zjednodušují komplikované pracovní postupy.

 • NOVINKA! Perspektivní kreslení: Umožňuje kreslit objekty nebo ilustrované scény v perspektivě rychleji a snadněji. K výběru nabízí jednoúběžníkovou, dvouúběžníkovou nebo trojúběžníkovou perspektivu, nakreslit nebo přidat existující skupinu objektů na sdílené rovině perspektivy a volně přesouvat a upravovat objekty bez ztráty perspektivy.
 • VYLEPŠENÍ! Vodicí linky a nová funkce Chytat sebe sama: Umožňuje spravovat vlastní vodicí linky a přepínat pohledy z globálního měřítka na rozměry stránky jediným kliknutím. S funkcí Chytat sebe sama navíc lze rychle a přesně přesouvat a transformovat prvky návrhu s novou možností vypínat a zapínat přichytávání.

S progresivními úpravami fotografií nabízí aplikace Corel PHOTO-PAINT 2021 rychlejší a snazší cestu k dokonalým obrázkům, které překonají očekávání klientů.

 • NOVINKA! Ukotvitelný panel / inspektor Úprav: Zpřístupňuje nejdůležitější a často používané filtry, což umožňuje pracovat rychle, nedestruktivně, v reálném čase a v kontextu. Umožňuje rychle izolovat objekty a oblasti v rámci obrázků s pomocí nového režimu lokálních úprav. Navíc lze uložit nastavení pro další použití a přizpůsobit oblíbené filtry pro okamžité zahájení práce. 
 • NOVINKA! Nahradit barvy: Nástroj Nahradit barvy je k dispozici na novém ukotvitelném panelu / inspektoru Úprav a umožňuje provádět cílené a čisté úpravy odstínu, sytosti a jasu obrázku. S tímto novým pracovním postupem pro úpravu barev mohou návrháři dosáhnout přirozenějších výsledků při úpravě fotografií v rekordním čase.
 • NOVINKA! Podpora HEIF: Umožňuje využít fotografie pořízené na telefonech iPhone s podporou souborů HEIF (High Efficiency Image File) v obou aplikacích Corel PHOTO-PAINT a CorelDRAW 2021.

CorelDRAW je všude! Nabízí podporu napříč platformami pro Windows, Mac, web, iPad a další mobilní zařízení.

 • NOVINKA! Nativní podpora pro Apple silicon: Sada CorelDRAW Graphics Suite 2021 pro Mac je navržena tak, aby mohla využívat výhod výjimečného výkonu čipu Apple M1. Nabídky, okna a zobrazení, pole a popisky, tlačítka a další prvky uživatelského rozhraní navíc odrážejí to nejnovější v systému macOS Big Sur.
 • VYLEPŠENÍ! Aplikace CorelDRAW.app optimalizovaná pro dotykové ovládání: S novým uživatelským prostředím optimalizovaným pro dotykové ovládání posouvá webová aplikace CorelDRAW.app hranice možného na mobilních zařízeních a tabletech.
 • NOVINKA! CorelDRAW.app pro iPad: Nová aplikace pro iPad usnadňuje tvorbu návrhů na cestách a umožňuje kontrolovat sdílené soubory návrhů a přidávat k nim poznámky, ať už jste kdekoli.
 • VYLEPŠENÍ! Výkon pro zobrazení ve Windows 10: Sada CorelDRAW Graphics Suite 2021 je optimalizována tak, aby plně využívala grafický procesor (GPU) systému Windows a nabízela až 14,6krát plynulejší posouvání a 4,4krát plynulejší přibližování.

Produktová řada CorelDRAW 2021 nabízí grafická řešení, která splňují širokou škálu kreativních potřeb. Společnost Corel také představuje nové sady CorelDRAW Essentials 2021 a CorelDRAW Standard 2021, které nabízejí kreativním uživatelům a malým firmám výkonná a dostupná řešení šitá na míru jejich potřebám.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top