Informatika

Cloudflare lídrem ochrany proti DDoS útokům, dle reportu Forrester

Společnost Cloudflare, dodavatel platformy zvyšující bezpečnost, výkonnost a spolehlivost internetových aplikací, byla společností Forrester Research jmenována lídrem v řešení ochrany před DDoS. Dle reportu Forrester Wave za první čtvrtletí tohoto roku dosáhlo řešení Cloudflare DDoS nejvyššího možného skóre v 15 kritériích včetně detekce hrozeb, ochrany před útoky ve vlnách, rychlosti implementace, produktové vize, výkonnosti, automatizace odezvy a bezpečnostních operačních center.

Celkem Q1 report Forrester hodnotil 11 dodavatelů ve 28 kritériích včetně aktuální nabídky, strategie a pozice na trhu. Globální síť společnosti Cloudflare zahrnuje přes 200 datových center ve více než 100 zemích světa, přičemž každé datové centrum pomáhá zákazníkům eliminovat DDoS útoky. S kapacitou 59 Tb/s je schopná tato síť blokovat v průměru 57 miliard kybernetický hrozeb každý den včetně největších DDoS útoků historie.

V prvním čtvrtletí 2021 došlo k dramatickému nárůstu DDoS útoků, které vedle ransomowaru aktuálně představují hlavní hrozbu obchodní a provozní kontinuity pro řadu organizací. Problémy spojené s DDoS útoky či provozním přetížením se nevyhnuly ani webům v České republice:

•            Minulý týden byl zaznamenán cílený masivní útok proti fotbalové Slavii Praha a dalším českým klubům, který vyřadil z provozu jejich webové stránky.

•            Začátkem dubna způsobil útok neznámých hackerů odstavení datové sítě magistrátu v Olomouci, což paralyzovalo chod úřadu.

•            V březnu přetížily programy, které se snaží automaticky zajistit termíny, systém rezervací na očkování proti covidu.

•            Podobně zkolabovaly internetové stránky Ministerstva vnitra a policie pod náporem návštěvníků, kteří se snažili získat informace o nových krizových opatřeních proti šíření koronaviru.

„V letošním roce jsme svědky mnoha selhání webových infrastruktur, včetně například rezervačního očkovacího systému, formulářů pro sčítání lidu a v neposlední řadě také množících se nebezpečných DDoS útoků,“ řekl Michal Hebeda, Sales Engineer ze společnosti ZEBRA SYSTEMS. „Společným jmenovatelem všech těchto obtíží je podcenění kritické důležitosti internetových systémů a jejich bezpečnosti. Technologie Cloudflare nabízejí ověřená a stále více oceňovaná řešení poskytující zákazníkům maximální provozní kontinuitu a dostupnost jejich webových systémů.“

V ČR a na Slovensku je partnerem Cloudflare společnost ZEBRA SYSTEMS, která je zodpovědná za dodávky služeb zaměřených na bezpečnost aplikační a síťové infrastruktury (včetně například Cloudflare DDoS a WAF), zvyšování výkonnosti a spolehlivosti internetových aplikací (Cloudflare CDN a DNS), týmovou spolupráci (Cloudflare for Teams, Cloudflare Access) či platformy pro vývojáře (Cloudflare Workers).

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top