Informatika

Cisco zprostředkuje zákazníkům bezkonkurenční přehled o aplikacích a internetovém provozu

Společnost Cisco představila nová softwarová řešení, která IT týmům nabízí lepší přehled o dění v jejich sítích. Propojení informačního řešení ThousandEyes s nástroji AppDynamics a nejrozšířenější řadou přepínačů Cisco poskytuje zákazníkům detailní přehled a schopnost řešit závažné problémy u digitálních aplikací a služeb.

Podniky stále větší měrou přechází na SaaS a cloudové služby s cílem zvýšit svoji flexibilitu a akceschopnost. Zároveň s tím stoupá jejich závislost na sítích a službách, které jsou mimo jejich kontrolu, například veřejný internet. Ačkoli tyto domény nemají přímo pod kontrolou, musí zajišťovat kvalitu a dostupnost služeb. ThousandEyes pomáhá tento problém vyřešit tím, že poskytuje okamžitý přehled o externích sítích a službách, díky němuž může podnik svým zákazníkům a zaměstnancům zajistit kvalitní digitální zkušenost.

„Agilita, flexibilita a škálovatelnost nikdy nebyly důležitější. Mnoho firem proto začíná využívat výhod prostředí, kde primární roli hraje cloud,“ říká Todd Nightingale, viceprezident a generální ředitel společnosti Cisco odpovědný za oblast podnikových síťových řešení a cloudu. „Toto představuje významný milník, kdy širší okruh zákazníků společnosti Cisco získává do rukou podrobné aktuální informace o internetovém provozu, a to tehdy a tam, kde je nejvíce potřebují. Nikdo jiný tak podrobný a ucelený přehled nenabízí.“

Po akvizici ThousandEyes v roce 2020 společnost Cisco integruje:

  • ThousandEyes Network a Internet Intelligence do AppDynamics Dash Studio. Začleňuje tak měření výkonu sítě a internetového připojení od ThousandEyes do nástroje pro tvorbu přehledových panelů nové generace AppDynamics Dash Studio. Tato nová integrace poskytuje jednotné informace síťovým, aplikačním a cloudovým týmům, aby mohly rychle izolovat a řešit problémy v celém digitálním ekosystému a zajišťovat špičkovou kvalitu digitálních služeb pro zákazníky i zaměstnance.
  • Poskytne ThousandEyes Internet a Cloud Intelligence do Catalyst 9000. ThousandEyes je nyní automaticky součástí přepínačů Catalyst řady 9000, kde poskytuje ucelený přehled, od interních sítí a poboček po všechny aplikace, sítě a služby mimo přímou kontrolu podniku. Zákazníci mohou okamžitě odhalit zdroj potíží s výkonem aplikací, zjistit, kde dochází k výpadkům, a vyslat příslušné pracovníky problém vyřešit, to vše bez dodatečných nákladů na hardware či software.

Tyto nové schopnosti nevyžadují žádný nový hardware a jsou zákazníkům k dispozici prostřednictvím předplacených softwarových balíčků. Řešení ThousandEyes Intelligence v AppDynamics Dash Studio bude všeobecně k dispozici v průběhu dubna a lze jej získat bez nutnosti dokupovat dodatečné licence či instalace dodatečných agentů. Řešení ThousandEyes Internet a Cloud Intelligence pro Catalyst 9000 bude rovněž k dispozici v průběhu dubna. Uživatelé zařízení Catalyst 9000 budou moci provádět testování nástrojem ThousandEyes pomocí agentů (na nových přepínačích již předinstalovaných) a to na základě softwarové licence Cisco DNA Advantage nebo Premier.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top