Informatika

Cisco přináší zařízení pro efektivnější fungování hybridního modelu práce

Posted on

Společnost Cisco představila další inovace, které firmám pomohou lépe zvládat nároky hybridního uspořádání práce. Aktuální set nových řešení se soustředí na síťové technologie a zajištění spolehlivé konektivity s dostatečnou kapacitou.

Cisco vyvinula a představila řešení pro oblast bezdrátových sítí a síťového přístupu. Vychází přitom z přesvědčení, že právě síť představuje základní předpoklad pro bezchybné fungování a rozšiřování hybridního modelu práce. Připojování rostoucího počtu uživatelů a zařízení vyžaduje všudypřítomnou bezdrátovou konektivitu, vyšší kapacitu a odolnost sítě a spolehlivé zabezpečení na principu nulové důvěry.

Filosofie je jednoduchá: pokud má bez výpadků fungovat firma, která má kromě pracovníků přímo v podniku značnou část lidí také doma nebo venku v terénu, je třeba pro všechny zajistit stejně kvalitní připojení. Odkudkoli.

„Hybridní práce bez sítě nefunguje. Síť je základem všech hybridních pracovních řešení. Schopnosti sítě posilují schopnosti pracovní síly. Čím více výkonu, agility a flexibility je integrováno do sítí, tím výkonnější jsou také pracovníci firmy,“ řekl Todd Nightingale, výkonný viceprezident a generální ředitel, Enterprise Networking and Cloud, Cisco.

Inovace Cisco v oblasti bezdrátových sítí a síťového přístupu:

  • Wi-Fi 6E (Catalyst 9136 a Meraki MR57): V zájmu maximálního urychlení spojení bude technologie Wi-Fi 6E k dispozici prostřednictvím přístupových bodů Catalyst 9136 a Meraki MR57. Nové produkty Cisco s Wi-Fi 6E představují v současnosti naprostou špičku a přinášejí více než gigabitový výkon.
  • Cisco Private 5G: Služba Cisco Private 5G doplňuje Wi-Fi 6 a Wi-Fi 6E. Nabízí bezdrátové prostředí, které se snadno zavádí, intuitivně ovládá a je důvěryhodné pro účely hybridního modelu práce a IoT. Spravovaná služba doplní Wi-Fi a pomůže s propojením fyzického prostředí podniků se systémy IT a jejich analytikou. Soukromá 5G společnosti Cisco je dodáváno z cloudu, aby se snížila technická, provozní a obchodní rizika, takže podnikové IT může implementovat digitální přechod na hybridní práci a bezpečné nasazení IoT.
  • Přepínače Catalyst 9000X: Nové modely přepínačů Catalyst 9000X tvoří páteř sítě a zajišťují rychlost, přenosovou kapacitu a rozsah potřebný k podpoře síťového přístupu 100G/400G pro potřeby přechodu na hybridní model práce přímo v areálu podniku, ale i k posílení zabezpečení poboček díky systému nulové důvěry.
  • Přepínače řady Catalyst jsou nově vybavené čipy Cisco Silicon One: Procesor Cisco Silicon One, byl původně určen pro rozsáhlé, rychle rostoucí sítě a sítě poskytovatelů služeb. Ale prokazuje své schopnosti a flexibilitu i pro účely modernizace podnikových sítí. Nové přepínače řady Catalyst 9500X a 9600X jsou založené na procesorech Cisco Silicon One Q200.

Populární

TechBiz.cz © 20XX