Informatika

Cisco představuje nová cloudová řešení včetně nových serverů UCS X-Series pro hybridní provoz

Společnost Cisco představila nové způsoby, jak pomáhá zákazníkům urychlit digitální transformaci přesunem dalších prostředků do cloudu. Hyper propojený, distribuovaný svět, ve kterém žijeme, je mnohem více než dříve závislý na cloudu a podnikové IT týmy se potýkají se zajišťováním optimální digitální zkušenosti kdekoli a kdykoli uživatelé potřebují přístup. V důsledku toho podniky přechází na cloudově orientovaný provozní model, který vyhovuje větší rozptýlenosti aplikací, uživatelů a technického personálu.

Společnost Cisco v uplynulých šesti letech investovala několik miliard dolarů do začlenění cloudu do všech aspektů svého podnikání, s cílem pomoct zákazníkům s vytvářením ucelených cloudových strategií v pěti klíčových oblastech: kontinuita, informovanost, bezpečnost, konektivita a provoz.

„Klíčem k úspěchu v dnešním digitálním světě je přímočará, intuitivní uživatelská zkušenost,“ říká Todd Nightingale, viceprezident a generální ředitel divize podnikových sítí a cloudu společnosti Cisco. „Zákazníkům pomáháme využívat cloud chytře a rozvíjet jejich digitální provozní modely, aby mohli bezpečně poskytovat nové typy aplikací, které běží v lokálním, multicloudovém a edge prostředí. Pouze Cisco dokáže poskytnout takový přehled a úroveň informovanosti, jaké všichni od infrastrukturních týmů po vývojáře aplikací potřebují k orchestraci a správě aplikací a výpočetní zátěže bez ohledu na to, kde jsou umístěné.“

Mezi představené inovace pro hybridní cloud patří:

Provoz hybridního cloudu:

 • Cisco UCS X-Series: Cisco UCS ve svých datových centrech využívá přes 50 000 zákazníků na celém světě. Systém UCS X-Series je plně integrovaný s platformou Cisco Intersight a jedná se o první systém svého druhu spravovaný z cloudu a určený k provozu hybridních zátěží napříč různými cloudy. Spojuje to nejlepší z rackových a blade systémů a využívá revoluční technologii UCS X-Fabric. Je založený na koncepci, která podporuje různorodost dnešních pracovních zátěží a je připravený na další desetiletí inovací v oblasti procesorů, akcelerátorů a propojení.
 • Intersight Cloud Orchestrator: Poskytuje snadno použitelný automatizační rámec s nízkými nároky na programování, který zjednodušuje složité procesy. Provozní IT týmy mohou jednoduše koordinovat využití infrastruktury a výpočetní zátěže a urychlovat poskytování služeb.
 • Intersight Workload Engine: Výkonná platforma pro moderní, nativně cloudové výpočetní zátěže. Intersight Workload Engine je hypervizor společnosti Cisco postavený na opensource základech Kubernetes a virtualizačního řešení KVM spravovaného z Cisco Intersight. Umožňuje paralelní běh virtuálních serverů, virtualizovaného i nativního K8s prostředí v rámci každého hostitele.
 • Cisco Service Mesh Manager: Nové rozšíření služby Intersight Kubernetes Service, které poskytuje podrobný přehled a zjednodušuje správu díky politikami řízenému zabezpečení a intuitivní vizualizaci topologií služeb v lokálních a cloudových clusterech K8s.
 • Cisco Cloud ACI: K dispozici na AWS, Azure a nyní i Google Cloud, se všeobecnou dostupností od podzimu 2021. Jednotný model politik a správy Cloud ACI výrazně snižuje náklady a náročnost provozu hybridních a multicloudových implementací.

Pozorovatelnost a vhled:

 • Integrace internetového a cloudového informačního řešení ThousandEyes se směrovači Cisco Catalyst 8000 Edge Series pro SD-WAN a přepínači Cisco Nexus 9000 pro datová centra poskytuje zákazníkům cenné informace o kondici sítě a výkonu aplikací, které monitoruje v centrální síti i v pobočkách, datových centrech a všech bodech WAN sítě mezi uživatelem a aplikacemi.
 • Nexus Dashboard Orchestrator funguje jako centrální ovládací panel pro konfiguraci a správu politik společných pro různé ACI lokality, regiony AWS a Microsoft Azure a od letošního podzimu také Google Cloud.

Služby zákaznické zkušenosti (CX) pro cloud

 • Služby CX Business Critical Services pro Cloud poskytují poradenství a konzultace v oblasti návrhu, zavádění, zabezpečení a optimalizace digitální transformace.
 • Služby CX Intersight Workload Optimizer Services zvyšují efektivitu využití prostředků aplikacemi v cloudu.
 • Služby CX Advanced Services pro ThousandEyes a SD-WAN zajišťují nejlepší možnou zkušenost s aplikacemi u cloudových řešení, poskytují odborné poradenství v oblasti návrhu a integrace pro snížení složitosti projektů a urychlení transformace.
 • Řešení Custom Quick Start poskytují služby pro komplexní automatizaci a infrastrukturu ve formě kódu (IaC).

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top