Informatika

Cisco je technologickým partnerem stáje formule 1 McLaren

Automobilová závodní stáj McLaren Racing a společnost Cisco prohlubují spolupráci. Cisco se stává oficiálními technologickým partnerem McLarenu. Vedle komunikační platformy Cisco Webex, kterou McLaren využívá od loňska, tak závodní týmy dostanou k dispozici řadu dalších technologií Cisco.

Díky rozšířenému kontraktu bude mít McLaren Racing k dispozici kompletní portfolio řešení Cisco – podnikové sítě, Wi-Fi, digital signage, platformy pro vzdálenou spolupráci a řadu dalších. Aktuálním projektem je například upgrade bezdrátové komunikace týmu na Wi-Fi 6E v průběhu závodů F1, což zajistí ještě rychlejší a zároveň spolehlivé připojení všech jeho členů. Působnost Cisco se ale rozšíří i mimo vlastní závodní tým. Cisco se bude starat o rozvoj infrastruktury síťových technologií v centrále McLaren Technology Centre v Surrey.

Platforma Cisco Webex se stala nedílnou součástí každodenních aktivit stáje McLaren již v minulém roce a zefektivňuje různé aspekty vzdálené spolupráce týmu rozmístěného v různých místech na světě. Soubor cloudových nástrojů Cisco Webex umožňuje stáji McLaren překonávat bariéry dané zeměpisnou vzdáleností. Cisco Webex byl také integrován do živé streamovací služby McLaren SlipStream, která nabízí unikátní pohledy na práci týmu z libovolného místa na světě a v mnohém i kvalitnější zážitek, než je samotná návštěva závodů, kde se vozy prakticky jenom míhají kolem. SlipStream naproti tomu přináší exkluzivní pohled do zákulisí stáje formule 1, včetně okamžitého překladu komunikace do různých jazyků.

Především pro spolupráci v technických aspektech byl nasazen Webex Hologram, který ke klasické vzdálené komunikaci přidává náhlavní soupravu pro rozšířenou realitu a využití 3D hologramů. Umožňuje tak konstruktérům, jezdcům a dalším členům týmu řešit problémy, aniž by konkrétní technik musel nutně být přímo na místě. Technologie Webex Hologram dovoluje na dálku nahlížet přímo do motoru, podvozku či dalších součástí vozu z různých úhlů a vidět vše ve skutečné velikosti. Šetří tak bezpočet hodin strávených na cestách.

Technologie a řešení Cisco jsou nasazeny i na řadě dalších míst sportovního světa. Největším projektem je end-to-end síť na ultramoderním SoFi Stadium v kalifornském Inglewoodu, kde se letos hrálo finále Národní ligy amerického fotbalu (NFL) neboli Super Bowl. Podobné technologie v menším měřítku ale byly využity i v našem regionu – na fotbalovém stadionu AS Trenčín.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top