Informatika

Cisco dodává General Motors rychlou bezdrátovou technologii pro testování vozů

General Motors jako první automobilka na světě využije ultrarychlou bezdrátovou síť společnosti Cisco pro testování svých vozidel v reálném čase. Nasazení technologie Cisco přinese okamžitý přístup inženýrů k datům, umožní průběžně upravovat parametry testů přímo na zkušebním polygonu a ve výsledku dovolí předvýrobní testy podstatně urychlit. A tím i zkrátit čas pro zahájení sériové produkce.

Technologie Cisco Ultra-Reliable Wireless Backhaul bude využita na testovacím polygonu GM Milford Proving Ground v Michiganu a dovolí, aby se do testování zapojilo velké množství techniků, kteří mohou v reálném čase monitorovat několik stovek datových kanálů současně, sledovat provozní parametry vozidla a zároveň průběžně upravovat samotný test a vozidlo přímo na trati.

Získávat tímto způsobem data z testování výkonu vozidla doposud nebylo možné. Bezdrátová technologie LTE totiž neposkytuje spolehlivé připojení při testování ve vysokých rychlostech. Místo toho byla data do nynějška pouze zaznamenávána a následně analyzována na jiném místě. Při zkušebních jízdách však často docházelo k potížím s testovacím zařízením nebo jiným problémům a bez informací v reálném čase byli zkušební technici nuceni testy opakovat. To bylo časově, finančně i personálně náročné.

„Po nasazení technologie Cisco máme stabilní a bezpečné bezdrátové síťové připojení v prostředí, kde se vozidla pohybují i rychlostí přesahující 160 km/h. Tato konektivita umožňuje provádět analýzy v reálném čase a průběžně přenášet informace přímo do našeho podnikového datového centra bez jakéhokoli ukládání do vyrovnávací paměti a bez lidského zásahu,“ uvedl Stephen Jenkins, GM Director Global Labs, Proving Grounds Operations & Materials Engineering.

Technologie Cisco Ultra Reliable Wireless Backhaul spojuje spolehlivost a rychlost optického připojení s flexibilitou bezdrátové komunikace. Nabízí přenosovou rychlost až 500 Mb/s s ultra nízkou latencí (pod 10 ms), širokopásmové bezdrátové připojení s bezproblémovým předáváním mezi přístupovými body a privátní mobilní připojení pro kriticky důležité aplikace. Nasazení Ultra-Reliable Wireless Backhaul je stejně jednoduché jako u Wi-Fi. Uplatnění nachází v provozech jako jsou přístavy, doly, železnice, zábavní parky. A nyní je v provozu v GM Milford Proving Ground, což je nejstarší polygon pro testování automobilů na světě. V obřím areálu o rozloze 1 600 ha je přes 200 kilometrů silnic a cest reprezentujících snad všechny myslitelné povrchy na světě. A na testování vozidel GM tu pracuje 4 800 lidí.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top