Informatika

Cisco dává pět jednoduchých tipů pro bezpečný pohyb na internetu

Ani v roce 2022 hackerské útoky nepolevily a v souvislosti s rozvojem hybridního způsobu práce je nebezpečí zneužití internetu stále výraznější. Při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu (8. 2.) proto odborníci Cisco Talos, jednoho z největších kyberbezpečnostních soukromých týmů na světě, opakují pět nejzákladnějších pravidel pro bezpečný pohyb v kyberprostoru.

  1. Buďte neustále pozorní a opatrní Věnujte pozornost vyskakovacím oknům, neotvírejte podezřelé přílohy. Zpozorněte u nabídek velkých slev, oznamujících výhru či možnost zbohatnutí. Žádná poctivá společnost po vás emailem nebude žádat poskytnutí citlivých údajů.
  2. Používejte jedinečná hesla a vícefaktorovou autentizaci Dlouhé heslo je lepší než krátké. A heslo s čísly a speciálními znaky je silnější než pouhé jedno slovo. Pro každou aplikaci zvolte unikátní heslo. Velmi žádoucí je využití vícefaktorové autentizace, při níž přihlášení potvrzujete přes druhé zařízení, nejčastěji chytrý telefon.
  3. Instalujte aplikace pouze z bezpečných zdrojů Neinstalujte žádné hry, motivy, tapety a už vůbec ne aplikace ze nejvzdálenějších koutů internetu. Používejte pouze oficiální obchody s aplikacemi od společnosti Apple, Google nebo výrobce smartphonu. I když tam může být malware, riziko je mnohem menší než při načítání instalačních souborů do vašeho zařízení z jiných zdrojů.
  4. Aktualizovat, aktualizovat, aktualizovat Software vždy obsahuje zranitelná místa. A kyberzločinci se vždy spolehlivě zaměří na ta známá a zneužitelná. Odpovědní výrobci se snaží v krátké době zranitelnosti ve svých produktech odstranit. Proto vždy aktualizujte svůj software hned, jakmile se aktualizace objeví.
  5. Neobcházejte bezpečnostní opatření Dodržujte nastavená bezpečnostní opatření, byť to může být někdy otrava. Velmi častou a závažnou chybou je třeba přihlašování firemního notebooku do sítě přes veřejný wi-fi hotspot. Jakékoli vaše zpohodlnění nahrává do karet zlodějům.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top