ČTK

Česko oslovilo několik států kvůli nákupu radarů pro armádu

České ministerstvo obrany oslovilo vlády několika států kvůli nákupu radarů pro armádu. Osm mobilních radiolokátorů MADR, které nahradí starší přístroje, přijde podle dřívějších informací asi na 3,6 miliardy korun. K podání nabídek na dodávku radarů vyzvalo Česko vlády Francie, Izraele, Švédska a Velké Británie, oznámil ČTK mluvčí ministerstva Petr Medek.

Zmíněné země Česko oslovilo, protože radary tamních výrobců splňují podle předběžných nabídek armádní požadavky. “Nabídky očekáváme v polovině července,” sdělil ministr obrany Martin Stropnický. “Pořízením v režimu vláda – vláda nezískáme pouze obchodní partnerství, ale především možnosti prohloubení spolupráce ve vojenské oblasti,” doplnil.

Nové 3D radiolokátory MADR mají podle mluvčího ministerstva nahradit zastaralé radary sovětské výroby. “Zajistí Armádě České republiky přehled o vzdušné situaci ve výškách od 100 do 3000 metrů. Součástí zakázky je zabezpečení logistické podpory po dobu dvacetileté technické životnosti,” uvedl.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top