automotive

Česká Toyota zvýšila od začátku roku prodej o pětinu na 9 655 vozů

Značce Toyota se v letošním roce daří. Od ledna do listopadu registrovala 9 655 vozů, což představuje meziroční nárůst o téměř 20 procent. Prodeje nijak neovlivnilo ani zářijové zavedení přísnějších emisních limitů a nový způsob měření emisí WLTP, kvůli kterému trh jako celek v podzimních měsících stagnoval. Toyota rostla v září o 27 procent a v listopadu o 22 procent.

Výborně se Toyotě dlouhodobě daří na trhu privátních zákazníků, kde jí díky růstu oval. Toyota rostla v září o 27 procent a v listopadu o 22 procent. 19 procent na 4 745 registrovaných aut patří čtvrté místo. Na nabitém trhu firemních flotil vykazuje značka stabilní růst od začátku roku o 20 procent na 4 896 vozů. Prémiová značka Lexus zaznamenala růst o 38 procent na 380 procent prodaných vozů.

“Daří se nám díky velice výhodné nabídce odpovídající potřebám zákazníků a také díky technologické vyspělosti, která nám pomohla s výrazným předstihem plnit nová emisní pravidla vyžadovaná WLTP. Na rozdíl od některých jiných značek jsme nemuseli na podzim omezovat nabídku a prodej nám výrazně rostl i v posledních třech měsících. Právě výsledky září, října a listopadu, kde Toyotě patří 7. místo mezi značkami, potvrzují zvyšující se oblibu a vysokou konkurenceschopnost našich modelů,” říká generální ředitel českého zastoupení Toyoty a Lexus Martin Peleška.

Nejprodávanějším modelem za 11 měsíců letošního roku je Toyota Yaris (2 106), kterému patří 4. pozice ve třídě malých vozů. Následuje Auris (1 644) a Corolla (1 502) a crossover Toyota C-HR (1 485). Podíl prodaných hybridních vozů u Toyoty dosáhl 30 procent, u značky Lexus tvořil 90 procent celkového odbytu značky.

Toyota zaznamenala od začátku roku progres i v oblasti užitkových vozů, registrace modelu Toyota Proace vzrostly od začátku roku o 170 procent. V listopadu zaznamenal Proace dokonce meziroční nárůst o 300 procent.

V příštím roce se nabídka Toyoty dále rozroste a zatraktivní. Na evropský trh se vrací model Camry a přichází rovněž nová generace modelu RAV4. Na příští rok Toyota plánuje také novou generaci modelu Corolla, který nyní obsáhne provedení hatchback, sedan i kombi. Corolla bude také prvním modelem, u kterého Toyota poprvé představí i dvě varianty hybridního pohonu o objemu 1,8 nebo 2,0 litru.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top