Informatika

Česká spořitelna díky Pure Storage snižuje spotřebu a šetří tisíce hodin práce

Pure Storage oznámila, že Česká spořitelna spoléhá na její technologie při budování inovativního prostředí IT infrastruktury, která má podpořit požadavky související s rostoucími objemy dat i zákaznických služeb.

Od roku 1825 si Česká spořitelna vybudovala pověst spolehlivé finanční instituce s vysokou kvalitou služeb. Už od minulého století používá ty nejmodernější technologie. Většina jejích dat je zatím stále uložena v tradičních datových centrech. Nicméně banka se postupně přesouvá do prostředí hybridního cloudu a zavádí next-gen technologie, které zjednoduší správu celého IT prostředí, zvýší odolnost a efektivitu a zrychlí vývoj nových služeb pro zákazníky. Protože data hrají při zavádění nových produktů a služeb stále důležitější roli, rozhodla se banka modernizovat a zjednodušit infrastrukturu pro jejich ukládání. Jako klíčový pilíř této transformace zvolila banka Pure Storage. Hlavním důvodem byla jednoduchá správa úložišť a s tím spojená flexibilita, rychlost, agilita a efektivita IT prostředí.

„Nejdůležitějším aspektem při modernizaci našeho úložiště byl požadavek na jednoduchost. Chtěli jsme, aby mělo čistý, spolehlivý kód a hladký provoz. Díky Pure Storage tráví naši IT experti méně času správou samotného úložiště, a mají tak více prostoru na vývoj nových služeb pro zákazníky a podporu kritických aplikací,“ uvedl Milan Novák, Infrastructure, Platform and Cloud Services Lead, Česká spořitelna.

Migrace na Pure Storage umožnila České spořitelně snížit prostor datového centra na polovinu a spotřebu energie o 20 %. Jednoduchá integrace propojuje celé prostředí IT − od desktopu po datové centrum − s virtualizační platformou VMware. Správci VMware nyní mohou poskytovat úložiště podle potřeby přímo prostřednictvím rozhraní VMware, aniž by museli pracovat s týmem úložiště České spořitelny.

Pure Storage poskytuje i vyšší odolnost a rychlou obnovu v případě selhání. „Když jsme zaznamenali první selhání Pure řešení, které způsobilo vadné CPU, velkým překvapením bylo, jak rychle jsme jej dokázali zvládnout,“ komentoval Milan Novák a dodal: „Provoz Pure Storage jsme obnovili během minuty. Dopad byl minimální a zákazníci výpadek vůbec nepostřehli.“

Díky Pure1, cloudovému řešení správy úložiště řízenému umělou inteligencí, je správa celého prostředí úložiště jednoduchá, což snižuje úsilí a čas potřebný ke správě o 30 procent. Tato úspora reprezentuje tisíce admin hodin ročně. Infrastrukturní tým má všechny potřebné informace po ruce, dokonce i na chytrém telefonu. Díky tomu se Česká spořitelna může soustředit spíše na své klíčové podnikové aplikace než se starat o správu úložiště.

„Máme radost, že můžeme podpořit jednu z největších bank na českém trhu a pomoci jí s její transformací úložiště a cestou do hybridního cloudového prostředí. Moderní datové technologie Pure pomáhají společnostem jako Česká spořitelna budovat stabilní a vysoce výkonnou IT infrastrukturu, která je flexibilní, spolehlivá a snadná na správu, což dává IT týmu prostor soustředit se na nové digitální služby pro zákazníky,“ řekl James Petter, General Manager, International, Pure Storage.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top