Informatika

Cenu kvality SAP získal český projekt v pivovarnické firmě Asahi

Evropská pobočka mezinárodní pivovarnické společnosti Asahi CE & Europe Services se sídlem v Česku se zařadila mezi šest vítězů letošního ročníku soutěže SAP Quality Awards v regionu střední a východní Evropy. Za pomoci implementačního partnera Success Solutions uspěla díky svému rozsáhlému transformačnímu projektu postavenému na řešení SAP SuccessFactors.

Oceněná společnost Asahi CE & Europe Services, do jejíhož portfolia patří například Plzeňský Prazdroj, Kozel či Birell, zaujala svým komplexním transformačním projektem Everest postaveným na řešení SAP SuccessFactors. Cílem bylo sjednotit řízení celého životního cyklu zaměstnanců od náborového procesu přes onboarding či sledování výkonnosti až po odměňování, plánování kariérního rozvoje a vzdělávání, do jediného systému.

„Chtěli jsme zjednodušit technologické prostředí, automatizovat HR procesy a snížit manuální práci, nabídnout našim zaměstnancům i uchazečům o práci lepší uživatelskou zkušenost a díky možnostem pokročilé analýzy dat zůstat relevantním a atraktivním zaměstnavatelem,“ vysvětluje David Mužík, Head of HR Business Partnering v ČR a SR v Asahi CE & Europe Services, s tím, že odbouráním 27 lokálních aplikací by se již během prvního kvartálu roku 2022 měli dostat na očekávané úspory TCO více než 10 milionů korun.

Projekt Everest byl realizován za podpory dodavatelské společnosti Success Solutions v celkem 8 pobočkách v 7 zemích regionu střední a východní Evropy. Zákazník i dodavatel prokázali příkladný přístup ke všem principům kvality a osvědčeným postupům projektového řízení.

„I navzdory opatřením spojeným s pandemií koronaviru a změnám ve způsobu výkonu práce se podařilo projekt dokončit ve stanoveném termínu i rozsahu. Svůj podíl na tom mělo důsledné plánování, detailní příprava i perfektní spolupráce IT a HR expertů,“ říká Martin Pösinger, vedoucí jednoho z implementačních týmů za Success Solutions.

V soutěži SAP Quality Awards jsou již 12 let po sobě oceňovány projekty, které využívají technologická řešení SAP a vynikají mimořádnou kvalitou realizace a přínosem v oboru. Zároveň soutěž vytváří platformu, kde mohou zákazníci SAP a jejich implementační partneři sdílet své zkušenosti a know-how. Každoročně firma obdrží přibližně 250 nominací z celého světa.

„Cílem projektu ve společnosti Asahi bylo zavedení jednotného systému pro rozvoj hlavních HR procesů, jejich sjednocení napříč jednotlivými pobočkami v zemích EU a dosažení celkového zvýšení efektivity v práci s lidskými zdroji. Ocenění SAP Quality Awards získal projekt zejména díky úspěšné realizaci v plánovaném čase, rozpočtu i kvalitě,“ doplňuje Martin Dvořák ze společnosti SAP ČR.

K ostatním oceněným společnostem letošního ročníku soutěže SAP Quality Awards CEE patří:

  • Mondo Trgovina OGL (Srbsko) za novou implementaci sady SAP CX s ambicí vybudovat největší klasifikovanou mediální platformu s online uživatelskou zkušeností.
  • Bv. Holding Kft. (Maďarsko) za projekt velké podnikové transformace s řešením SAP S/4HANA v rámci SAP HANA Enterprise Cloud, který sjednotil dvanáct společností z různorodých oblastí podnikání, od vězeňství přes zemědělství či produkci potravin až po stavbu silnic.
  • Voestalpine Signaling (Polsko), která nasadila řešení SAP Business One na platformě SAP HANA. Projekt byl jedinečný tím, že upřednostňoval nejvyšší možnou kvalitu implementovaného řešení a jeho nejlepší přizpůsobení pro podnikání zákazníka, namísto toho, aby implementátoři projekt udržovali striktně v časovém a rozpočtovém rámci.
  • Ikano Industry (Polsko) za snížení nákladů na projekt a implementaci pomocí řešení SAP SuccessFactors provozovaném v rámci Partner Managed Cloud.
  • Galenika (Srbsko) za inovativní projekt transformace podnikání pomocí SAP S/4HANA v soukromém cloudu, a to v rekordním čase pouhých 7 měsíců. Nahrazení 30 let starého mainframu bylo příležitostí pro přepracování firemních obchodních procesů, a to s využitím osvědčených postupů SAP pro farmaceutický průmysl.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top