automotive

Celkový počet prodaných octavií do letoška přesáhl pět milionů

Celkový počet prodaných vozů Škoda Octavia již přesáhl pět milionů kusů. Od zahájení výroby v roce 1996 do letošního července automobilka Škoda Auto prodala 5,18 milionu octavií, tedy nejvíce ze všech modelů značky. Vyplývá to z aktuálních informací automobilky.

Octavia se vyrábí již 20 let a v současnosti je na trhu třetí generace vozu. První generace prošla modernizací v roce 2001 a druhá generace jí nahradila o tři roky později. Ta se dočkala faceliftu v roce 2008 a v roce 2013 přišla na trh třetí generace.

Vyrábí jí šest závodů Škody Auto, vedle Mladé Boleslavi je to čínské Ning-po a dále Nižní Novgorod, Aurangabad, Solomonovo a Usť-Kamenogorsk.

Nejoblíbenější barvou u octavií je bílá candy, kterou u současné generace podle letošních prodejních čísel volila čtvrtina zákazníků. Následuje stříbrná barva s podílem 14 procent a černá s 11 procenty. Nejprodávanější výbavový stupeň je Style s podílem 34 procent.

Zhruba 13 procent prodávaných octavií je sportovní verze RS, která disponuje v případě benzinového dvoulitru TSI výkonem 162 kW. Vrcholné provedení RS 230 má 169 kW respektive 230 koní. Outdoorová verze Scout má podíl šest procent.

Facelift třetí generace Octavie se očekává v příštím roce, kdy by se mělo začít prodávat i nové velké SUV Kodiaq, přijít nová generace modelu Yeti a modernizované Citigo.

Škoda Auto v letošním prvním pololetí prodala celkem 596.400 aut, což je o pět procent více než v rekordním loňském roce.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top