Informatika

Canon na Reklama Polygraf Obaly 2022 představí tisk pro interiéry i signmaking

Canon se i letos zúčastní prestižního veletrhu Reklama Polygraf Obaly, který se po tříleté pauze vrací na výstaviště PVA EXPO PRAHA. Od 3. do 5. května si návštěvníci budou moci prohlédnout řešení pro profesionální poskytovatele tisku i interiérové dekoratéry. Pestré barvy předvede třeba digitální roll-to-roll tiskárna Colorado 1650 využívající revoluční technologii UVgel, která ozvláštní tisk plakátů, podlahové grafiky a zvládne i maloobchodní dekorace či personalizované tapety.

„Letos se koná již 27. ročník tradičního veletrhu, kterého se každoročně účastní největší hráči na českém trhu reklamního a polygrafického průmyslu. Tato akce je pro Canon ideální příležitostí pro představení inovativních trendů, efektivních řešení a nových směrů v oboru, jako je třeba digitální tisk tapet a samolepících dekorací schopných zaujmout zákazníky,“ říká Eva Kučmášová, šéfka komunikace společnosti Canon ve střední Evropě.

Zájemcům o účast nabízí Canon další informace a možnost získat bezplatný vstup na svém na svém webu.

Unikátní technologie UVgel

Jedním z klíčových produktů pro takto náročné zákazníky je roll-to-roll tiskárna Canon Colorado 1650 využívající patentovanou inkoustovou technologii UVgel. Ta je navržena pro maximální univerzálnost s využitím zvýšené „roztažnosti“ každé vytvrzené kapičky inkoustu. Výstupy z tiskárny lze rychle ohýbat a skládat pro aplikaci soft signage dekorací, aniž by hrozilo nebezpečí popraskání tisku. Je proto opravdovou konkurenční výhodou pro poskytovatele tiskových služeb, jejichž produkci dominují plakáty, outdoorová a indoorová reklama včetně podlahové grafiky, maloobchodní dekorace či tapety.

Právě na pěti unikátních tapetových projektech Canon revoluční technologii digitálního tisku UVgel Wallpaper Factory nové možnosti v oblasti interiérového designu pro každého, kdo se nespokojí s tuctovým řešením z katalogu, demonstroval. „Technologie Canonu nabízí velkou rozmanitost. Díky ní si může nechat vytvořit jedinečnou interiérovou dekoraci na míru opravdu každý. Existuje nekonečné množství potenciálních kreativních návrhů, ale i nepřeberné množství potisknutelných materiálů, které dokážou splnit nejpřísnější požadavky i nejosobitější přání a zároveň jsou hned po tisku okamžitě připraveny k lepení a užívání,“ vysvětluje Kučmášová.

Flatbed tiskárny i řezací plotry

Flatbed tiskárny na veletrhu zastoupí Canon Arizona 1380 GT, která zvláště potěší výrobce reklamní grafiky a cedulí se středním objemem produkce. Pomůže jim zvýšit efektivitu a schopnost rychle a osobitě reagovat na požadavky trhu. V tiskárnách řady Canon Arizona 1300 je využitá technologie vytvrzování výtisků diodami LED, jež poskytovatelům tiskových služeb nabízí možnost použít mnohem širší škálu aplikací na téměř jakákoliv desková nebo ohebná média a také možnost pracovat s náročnými médii, jako jsou plátno, dřevo, dlaždice či sklo.

Toto řešení navíc doplní jeden z nejvšestrannějších digitálních dokončovacích zařízení na trhu, vyřezávací plotter Kongsberg X 24. „Stolové řezací plotry řady X se vyvíjí spolu s potřebami společností a nabízí všestrannost pro širokou škálu řezacích aplikací, ať už se zaměřují na 2D nebo 3D, obaly, reklamní značení nebo displeje. Se stoly Kongsberg X mohou společnosti investovat do nástrojů, které potřebují dnes, s jistotou, že je budou moci modernizovat podle toho, jak bude jejich firma růst. Mohou přidat nové nástroje pro nové materiály, nové aplikace nebo větší kapacitu, aby mohli zvýšit objem a vstoupit do nových segmentů trhu,“ říká produktový manažer Canonu Peter Varga,

Společnosti nabízející profesionální tiskové služby, ale také fotografy, plánuje Canon zaujmout první velkoformátovou tiskárnou s fluorescenčním inkoustem na světě – konkrétně jedenáctibarevným modelem imagePROGRAF GP-4000. Tiskárna imagePRESS C710 zastupuje řešení značky Canon pro náročná kancelářská prostředí a výrobu. Umožňuje využívat flexibilní pracovní postupy a je zárukou výjimečné kvality tisku. Nabízí univerzální možnosti profesionálního dokončení a pokročilé příslušenství, včetně sedlového finišeru a čelního ořezu brožur.

„Ať už jste tiskovým profesionálem, kreativcem nebo interiérovým designerem, přijďte se podívat na veletržní stánek Canonu, vychutnejte si barvy a možnosti, které nabízí moderní digitální tisk, a posuňte spolu s námi své podnikání ještě dále,“ zve na dubnový veletrh Reklama Polygraf 2022 Eva Kučmášová z Canonu.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top