automotive

Benteler chce začít v Klášterci stavět už letos na podzim

Výrobce automobilových kovových dílů Benteler zahájí výstavbu výrobních hal v průmyslové zóně Verne u Klášterce nad Ohří už letos nad podzim. Výroba by pak měla být zahájena koncem roku 2017, v průmyslových halách by mělo postupně najít práci 500 lidí. Ve společné tiskové zprávě o tom dnes informovalo město Klášterec a společnost Benteler.

“Na podzim příštího roku zahájí v průmyslové zóně Verne výrobu společnost Benteler Automotive. Ve svém novém výrobním závodě se chystá postupně vytvořit až 500 pracovních míst. Základní kámen první fáze stavby výrobního závodu o rozloze zhruba 22.000 metrů čtverečných by měl být položen již na podzim tohoto roku,” uvedla ve zprávě Adéla Chlupová z odboru komunikace a cestovního ruchu kláštereckého městského úřadu.

V kláštereckém výrobním závodě najdou podle Chlupové uplatnění zájemci o práci ve výrobě i ve veškerých doprovodných procesech. V objektech má být umístěna výroba ocelových a hliníkových částí karosérií osobních automobilů, uplatnění by zde mohli najít především svářeči a obráběči. Provoz se plánuje jako nepřetržitý.

“Při výběru lokality pro náš investiční záměr jsme úzce spolupracovali s agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Pro Klášterec nad Ohří jsme se rozhodli na základě jeho dobré infrastruktury a výborné spolupráce s vedením města, kterou v budoucnu určitě prohloubíme,” uvedl Petr Marijczuk, výkonný viceprezident regionu Severní a východní Evropa společnosti Benteler.

V průmyslové zóně Verne aktuálně působí 15 domácích i zahraničních investorů, práci v zóně našlo asi 2000 lidí. Od centra Klášterce je zóna vzdálená asi pět kilometrů. I díky pracovním místům v zóně patří Klášterec v Ústeckém kraji mezi města s podprůměrnou nezaměstnaností.

Firma Benteler se zabývá výrobou ocelových a hliníkových podvozkových částí a bezpečnostních prvků karosérií osobních automobilů z pevnostních ocelových a hliníkových plechů a profilů. Mezi výrobky patří třeba sloupky, části podlah, prahy, výztuhy dveří, nápravy či nárazníky. Působí ve 24 zemích světa a zaměstnává více než 20.000 lidí.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top