automotive

Benteler chce začít v Klášterci stavět už letos na podzim

Výrobce automobilových kovových dílů Benteler zahájí výstavbu výrobních hal v průmyslové zóně Verne u Klášterce nad Ohří už letos nad podzim. Výroba by pak měla být zahájena koncem roku 2017, v průmyslových halách by mělo postupně najít práci 500 lidí. Ve společné tiskové zprávě o tom dnes informovalo město Klášterec a společnost Benteler.

“Na podzim příštího roku zahájí v průmyslové zóně Verne výrobu společnost Benteler Automotive. Ve svém novém výrobním závodě se chystá postupně vytvořit až 500 pracovních míst. Základní kámen první fáze stavby výrobního závodu o rozloze zhruba 22.000 metrů čtverečných by měl být položen již na podzim tohoto roku,” uvedla ve zprávě Adéla Chlupová z odboru komunikace a cestovního ruchu kláštereckého městského úřadu.

V kláštereckém výrobním závodě najdou podle Chlupové uplatnění zájemci o práci ve výrobě i ve veškerých doprovodných procesech. V objektech má být umístěna výroba ocelových a hliníkových částí karosérií osobních automobilů, uplatnění by zde mohli najít především svářeči a obráběči. Provoz se plánuje jako nepřetržitý.

“Při výběru lokality pro náš investiční záměr jsme úzce spolupracovali s agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Pro Klášterec nad Ohří jsme se rozhodli na základě jeho dobré infrastruktury a výborné spolupráce s vedením města, kterou v budoucnu určitě prohloubíme,” uvedl Petr Marijczuk, výkonný viceprezident regionu Severní a východní Evropa společnosti Benteler.

V průmyslové zóně Verne aktuálně působí 15 domácích i zahraničních investorů, práci v zóně našlo asi 2000 lidí. Od centra Klášterce je zóna vzdálená asi pět kilometrů. I díky pracovním místům v zóně patří Klášterec v Ústeckém kraji mezi města s podprůměrnou nezaměstnaností.

Firma Benteler se zabývá výrobou ocelových a hliníkových podvozkových částí a bezpečnostních prvků karosérií osobních automobilů z pevnostních ocelových a hliníkových plechů a profilů. Mezi výrobky patří třeba sloupky, části podlah, prahy, výztuhy dveří, nápravy či nárazníky. Působí ve 24 zemích světa a zaměstnává více než 20.000 lidí.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top