automotive

Benteler chce u Klášterce stavět výrobny kovových dílů do aut

Výrobce automobilových kovových dílů Benteler plánuje stavbu areálu u Klášterce nad Ohří na Chomutovsku. Práci by ve výrobních halách mohlo najít skoro 700 lidí. Začít se stavbou chce firma v příštím roce. Vyplývá to z dokumentace ke studii vlivů stavby na životní prostředí (EIA) zveřejněné na úřední desce krajského úřadu. Benteler už má provoz v Rumburku na Děčínsku či v Chrastavě na Liberecku.

Nový strojírenský areál pro výrobu a zpracování kovových dílů pro automobilový průmysl bude zahrnovat tři výrobní haly a parkoviště pro 240 vozidel. “V objektech má být umístěna výroba ocelových a hliníkových částí karosérií osobních automobilů. Důvodem umístění do této lokality je vhodná poloha s ohledem na logistický tok společnosti s celoevropskou působností,” píše se v dokumentaci.

Termín zahájení stavby na okraji průmyslové zóny Verne je leden 2017 a dokončení září téhož roku. Některé pozemky jsou zemědělských půdním fondem, firma tak musí podat žádost o odnětí půdy z fondu. Celková plocha areálu je 122.714 metrů čtverečních, zastavěná plocha 41.773 metrů čtverečních.

Práci v továrnách by měli najít hlavně svářeči, obráběči. Podnik počítá s tím, že v areálu u Klášterce by mohlo pracovat 692 lidí, z toho 556 při výrobě a 136 v administrativě. Provoz je plánován jako nepřetržitý.

Město Klášterec nad Ohří patří mezi místa, kde je v rámci Ústeckého kraje podprůměrná nezaměstnanost. Řada lidí pracuje právě v průmyslové zóně, která vznikla na místě bývalé obce Vernéřov. Lokalita je zhruba pět kilometrů od lázeňsky využívaných pramenů v Klášterci.

Firma Benteler se zabývá výrobou ocelových a hliníkových podvozkových částí a bezpečnostních prvků karosérií osobních automobilů z pevnostních ocelových a hliníkových plechů a profilů. Mezi výrobky patří třeba sloupky, části podlah, prahy, výztuhy dveří, nápravy či nárazníky.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top