automotive

Benteler chce u Klášterce stavět výrobny kovových dílů do aut

Výrobce automobilových kovových dílů Benteler plánuje stavbu areálu u Klášterce nad Ohří na Chomutovsku. Práci by ve výrobních halách mohlo najít skoro 700 lidí. Začít se stavbou chce firma v příštím roce. Vyplývá to z dokumentace ke studii vlivů stavby na životní prostředí (EIA) zveřejněné na úřední desce krajského úřadu. Benteler už má provoz v Rumburku na Děčínsku či v Chrastavě na Liberecku.

Nový strojírenský areál pro výrobu a zpracování kovových dílů pro automobilový průmysl bude zahrnovat tři výrobní haly a parkoviště pro 240 vozidel. “V objektech má být umístěna výroba ocelových a hliníkových částí karosérií osobních automobilů. Důvodem umístění do této lokality je vhodná poloha s ohledem na logistický tok společnosti s celoevropskou působností,” píše se v dokumentaci.

Termín zahájení stavby na okraji průmyslové zóny Verne je leden 2017 a dokončení září téhož roku. Některé pozemky jsou zemědělských půdním fondem, firma tak musí podat žádost o odnětí půdy z fondu. Celková plocha areálu je 122.714 metrů čtverečních, zastavěná plocha 41.773 metrů čtverečních.

Práci v továrnách by měli najít hlavně svářeči, obráběči. Podnik počítá s tím, že v areálu u Klášterce by mohlo pracovat 692 lidí, z toho 556 při výrobě a 136 v administrativě. Provoz je plánován jako nepřetržitý.

Město Klášterec nad Ohří patří mezi místa, kde je v rámci Ústeckého kraje podprůměrná nezaměstnanost. Řada lidí pracuje právě v průmyslové zóně, která vznikla na místě bývalé obce Vernéřov. Lokalita je zhruba pět kilometrů od lázeňsky využívaných pramenů v Klášterci.

Firma Benteler se zabývá výrobou ocelových a hliníkových podvozkových částí a bezpečnostních prvků karosérií osobních automobilů z pevnostních ocelových a hliníkových plechů a profilů. Mezi výrobky patří třeba sloupky, části podlah, prahy, výztuhy dveří, nápravy či nárazníky.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top