ČTK

Airbus získal velké zakázky od německé Germanie a indické GoAir

Evropský výrobce letadel Airbus získal od německého soukromého přepravce Germania zakázku na 25 letounů A320neo v celkové katalogové hodnotě 2,7 miliardy dolarů (asi 66 miliard Kč). Airbus později v rámci druhého dne mezinárodního aerosalonu ve Farnborough u Londýna oznámil předběžnou dohodu s indickou GoAir o zakázce za zhruba 7,7 miliardy USD.

Germania si rovněž u Airbusu vzala opci na nákup dalších 15 úsporných dvoumotorových strojů A320neo pro krátké a střední vzdálenosti. Germania má nyní flotilu složenou z letadel Airbusu i amerického Boeingu, uvedla ale, že až vyřadí z provozu starší boeingy 737-700, zůstane už jen u airbusů.

Boeing se s tím podle zdrojů agentury Reuters nechtěl smířit a snažil se před pondělním zahájením aerosalonu svého bývalého zákazníka získat zpět. První airbus Germania koupila teprve v roce 2010, předtím létala hlavně s boeingy.

Berlínská Germania se zaměřuje na Evropu, severní Afriku a Blízký východ. Nedávno firma uzavřela dohodu o spolupráci se španělskými aeroliniemi Air Europa.

GoAir, která je pátým největším leteckým přepravcem v Indii, si od Airbusu předběžně objednala 72 letounů A320neo. Transakce dopomůže GoAir v dalším růstu a naváže na objednávku stejného počtu týchž letadel z roku 2011, uvedla indická firma.

Airbus dnešními dohodami přebírá na prestižní přehlídce iniciativu v tradičním souboji s americkým Boeingem. Analytici nyní očekávají zpomalení nákupu nových letadel, protože oba giganti v uplynulých letech zaznamenali rekordní množství objednávek.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top