ČTK

Airbus chce do konce roku prototyp létajícího auta

Airbus Group plánuje do konce roku otestovat prototyp samopilotovaného létajícího auta. Nový vůz by měl odstranit problémy s chaosem na silnicích. Uvedl to generální ředitel Airbusu Tom Enders na digitální technologické konferenci v Mnichově.

Airbus loni vytvořil divizi Urban Air Mobility, která má zkoumat různé koncepty, jako vozy pro přepravu jednotlivců nebo vůz ve stylu helikoptéry pro několik osob. Cílem je, aby si lidé mohli rezervovat vůz za využití aplikace, podobně jako je u projektu sdílení aut.

“Před sto lety městská doprava šla pod zem, nyní máme technologické prostředky jít nad zem,” řekl Enders. Dodal, že doufá, že Airbus by mohl vzlétnout s předváděcím vozem pro přepravu jedné osoby do konce roku. “Jsme ve fázi experimentování, bereme tento vývoj velmi vážně,” prohlásil a upozornil, že podle Airbusu by vozidlo mělo využívat tzv. čistou technologii, aby se zabránilo dalšímu znečištění přeplněných měst.

Využití nebe by podle Enderse mohlo také omezit náklady na městskou infrastrukturu. “S létáním nemusíte nalít miliardy do betonových mostů a silnic,” uvedl.

Airbus je největším světovým výrobcem komerčních helikoptér. Enders dodal, že Airbus chce investovat do většiny nových technologií, jako autonomní řízení a umělá inteligence, aby pronikl do období, které považuje za období létajících aut. “Pokud tento vývoj ignorujeme, budeme vytlačeni z důležitých segmentů podnikání,” prohlásil.

Mluvčí Airbusu odmítl říct, kolik firma investuje do divize Urban Air Mobility, napsala agentura Reuters.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top