ČTK

Agrostroj plánuje do roku 2022 zdvojnásobit svůj roční obrat

Pelhřimovský Agrostroj chce pokračovat ve zvyšování výroby. Česká firma vyrábějící stroje a montážní celky pro zemědělskou techniku a užitková vozidla nyní vykazuje roční tržby kolem 4,4 miliardy korun, do roku 2022 chce svůj obrat zdvojnásobit. Ve výrobních halách Agrostroje pracuje 2117 lidí.

Pro zajištění kvalitních pracovních sil postaví firma do dvou let 100 podnikových bytů. Její generální ředitel Lubomír Stoklásek před dnešní návštěvou prezidenta Miloše Zemana v pelhřimovském závodě uvedl, že Agrostroj je nejspíš jediná firma v Česku, která se do takové výstavby pustila.

Společnost Agrostroj se rozrůstala i v uplynulých dvou desetiletích. Od roku 1997, kdy do ní vstoupil současný jediný majitel Lubomír Stoklásek stouply její tržby osminásobně. S rostoucí produkcí bylo nutné rozšiřovat i zázemí Agrostroje. Výrobní haly už v součtu zabírají 210.000 metrů čtverečních.

“Dlouhodobý růst výkonů, dlouhodobý růst zisku, dlouhodobý růst počtu zaměstnanců, a to u podniku, který před 20 lety byl téměř na kolenou,” pochválil Zeman rozvoj firmy. Průměrná výše hrubé mzdy v letošním prvním čtvrtletí v ní činila 29.050 korun.

Prezident prohlásil, že u nás už je málo kvalitních pracovníků, a proto je potřeba dát větší důraz na technické vzdělávání. Vzhledem k poklesu nezaměstnanosti podle něj teď už nepracují jenom ti, kteří nechtějí pracovat. Takovým lidem by měly být sníženy sociální dávky, uvedl Zeman.

Agrostroj tradičně produkuje zemědělskou techniku, ale jeho klíčovou aktivitou se postupně stala výroba montážních celků a finálních produktů pro významné světové výrobce zemědělských strojů a výrobce užitkových vozidel, nákladních aut a kamionů, autobusů, ale i stavební a manipulační techniky. Společnost vyváží 98 procent své produkce, zásobuje 42 výrobních závodů na čtyřech kontinentech.

Celý holding dává práci 2700 lidí a jeho roční obrat převyšuje šest miliard korun.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top