Informatika

Acer rozšiřuje nabídku o čtyři odolné Chromebooky pro vzdělávání

Společnost Acer dnes představila čtyři nové Chromebooky s nejnovějšími technologiemi, odolným designem a sadou funkcí, díky které jsou optimalizovány pro vzdělávací prostředí.

„Obliba Chromebooků stále roste díky rozsáhlým funkcím aktualizace Chrome Education Upgrade v kombinaci s pokroky v designu, funkcích a technologiích Chromebooků,“ řekl James Lin, generální ředitel divize Notebooky, IT Products Business, Acer Inc. „Tyto nové Chromebooky Acer přinášejí základní technologie, které pomáhají studentům usilovat o úspěch ve škole, a zároveň poskytují učitelům a správcům výkonné zařízení pro přípravu na výuku a správu IT.“

Upgrade Chrome Education, bezdotyková registrace Zero-Touch Enrollment a maximalizace výuky

S upgradem Chrome Education mohou učitelé a správci využívat všechny možnosti Chromebooku a operačního systému Chrome OS a zajistit, aby se studenti mohli soustředit na učení s robustním a bezpečným zařízením. IT oddělení navíc mohou Chromebooky snadno spravovat pomocí funkce Zero-touch Enrollment — stačí na školní pracoviště zaslat nové Chromebooky Acer. Ty se automaticky zaregistrují, jakmile se koncový uživatel připojí k internetu.

Odolná konstrukce

Všechny čtyři nové Chromebooky byly zkonstruovány tak, aby odolaly náročným podmínkám rušného školního prostředí. Mají šasi odolné proti nárazu, které splňuje normy MIL-STD 810H. Nárazuvzdorný nárazník a zesílená konstrukce je chrání před pádem z výšky až 122 cm a vydrží tlak až 60 kg. Displeje Chromebooků lze také otevřít do plných 180° (360° pro modely Spin), což pomáhá chránit zařízení při manipulaci s obrazovkou, a jedinečný odvodňovací systém zabudovaný do jejich klávesnic zase chrání vnitřní komponenty před náhodným politím vodou.

Notebooky Acer Chromebook Spin 311, Acer Chromebook 512 a Acer Chromebook 511 jsou také vybaveny mechanicky ukotvenými klávesami, které zvídaví studenti nijak snadno nevyjmou, zároveň je však pracovníci IT oddělení mohou snadno opravit nebo vyměnit. Rozšířené konzoly a vyztužené porty notebooky dále chrání před opotřebením při častém používání.

Ekologicky šetrné funkce včetně touchpadu OceanGlass

Všechny čtyři nové Chromebooky jsou vybaveny jedinečným ekologickým touchpadem OceanGlass™, který je vyroben výhradně z plastového odpadu vyzvednutého z oceánů. Použití tohoto odpadu nejenže přispívá ke snížení množství plastů unášených oceánem, ale také dodává touchpadu texturu podobnou sklu a přesnou hmatovou odezvu.

Tři z těchto Chromebooků – Acer Chromebook Spin 311, Acer Chromebook 512 a Acer Chromebook 511, navíc obsahují v konstrukci šasi recyklované plasty, které byly vyrobeny ze spotřebního materiálu, což je dalším příkladem závazku společnosti Acer k udržitelnosti.

Acer Chromebook 512 — Vyšší displej zvyšuje produktivitu

Nový Acer Chromebook 512 (C852) má 12″ displej s poměrem stran 3:2, který zvyšuje produktivitu a poskytuje o 18 % více vertikálního prostoru ve srovnání se stejně širokým displejem 16:9. Studenti tak uvidí více textu či větší část map, fotografií a školních úloh, než budou muset rolovat. K dispozici je také volitelný panel s integrovaným multidotykovým ovládáním.

Acer Chromebook 512 poskytuje vynikající zážitek z výuky na dálku díky dvěma vestavěným mikrofonům a webové kameře s technologií TNR pro lepší kvalitu obrazu. Modrý skleněný IR-cut filtr v modulu kamery navíc pomáhá minimalizovat vliv světelných odlesků v pozadí (například od lamp nebo stropních světel) na webkameru uživatele. Acer Chromebook 512 (C852) je poháněn nejnovějšími procesory Intel® řady N a poskytuje svižný výkon i dlouhou 12hodinovou výdrž na baterii, která je potřebná pro zvládnutí dlouhého dne zahrnujícího výuku a plnění domácích úkolů.

Acer Chromebook 511 — Klasický kompaktní design; bezpečný pro malé žáky

Acer Chromebook 511 (C734/C734T) je 11,6″ Chromebook, který je k dispozici se standardním nebo multidotykovým displejem a má kompaktní a odolnou konstrukci, díky níž je ideální pro programy 1:1, technologické laboratoře a bezdrátové vozíky. Tento Chromebook je navíc bezpečný a vhodný i pro nejmladší studenty, protože je opatřen plastovým povrchem a splňuje normy ASTM F963-16 pro bezpečnost hraček a UL/IEC 60950-1.

Acer Chromebook 511 nabízí až 12hodinovou výdrž baterie a svižný chod, protože je vybaven nejnovějšími procesory Intel® řady N. Pro potřeby vzdálené výuky jsou k dispozici dva mikrofony a HD webkamera s redukcí odlesků, což studentům umožní vzít si učebnu s sebou. Technologie Temporal Noise Reduction (TNR) dále zvyšuje kvalitu videa zejména za špatných světelných podmínek tím, že analyzuje a využívá informace z více snímků současně.

Acer Chromebook 314 — Velký 14″ displej

Acer Chromebook 314 (C934/C934T) je ideální pro správce, učitele a starší studenty, kteří potřebují při výuce a projektech pracovat s více úlohami najednou. Má velký 14″ dotykový Full HD IPS displej s úzkými 8,1mm postranními rámečky a celkově kompaktní design. Antireflexní povrchová úprava displeje umožňuje jeho používání i za jasného osvětlení a je k dispozici také s možností multidotykového ovládání.

Chromebook 314 poskytuje vynikající zážitek ze vzdálené výuky. Webkamera s technologií (TNR) snižující míru odlesků zlepšuje kvalitu obrazu, zvuk DTS Audio poskytuje vysoce kvalitní zvuk bez zkreslení a dvojice vestavěných mikrofonů snímá čistý zvuk. Chromebook 314 je navíc vybaven nejnovějšími procesory Intel® řady N, které zajišťují solidní výkon a až desetihodinovou výdrž na baterii. Studenti a učitelé si užijí spolehlivé bezdrátové připojení Intel Wi-Fi 6 (Gig+) s až 3× vyšší rychlostí než Wi-Fi 5.

Acer Chromebook Spin 311 — Konvertibilní zařízení s dlouhou výdrží na baterii

Acer Chromebook 311 (R722T/R723T) je konvertibilní a odolné zařízení optimalizované pro učení kdekoli, navržené pro studenty základních a středních škol. Jeho 11,6″ dotykový displej je chráněn antimikrobiálním sklem Corning Gorilla Glass, které je odolné, a zároveň obsahuje ionty stříbra. Ty zabraňují růstu mikroorganismů způsobujících zápach a skvrny. Dvojice 360° pantů umožňuje jeho používání ve čtyřech režimech, například v režimu notebook pro psaní na klávesnici nebo v režimu prezentace pro ukazování práce v malých skupinách.

Procesor MediaTek MT8183 v Chromebooku zajišťuje studentům dlouhou výuku díky svému efektivnímu výkonu, který přispívá k dlouhé, až 15hodinové výdrži na baterii. Jeho webkamera s rozlišením HD je vybavena závěrkou pro zajištění soukromí, když zrovna nevedete hovory. Pro vynikající konektivitu je Acer Chromebook 311 v závislosti na konfiguraci k dispozici s Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.2 (R723T) nebo s Wi-Fi 5 a Bluetooth 4.2 (R722T).

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top