Informatika

4K Everywhere: Společnost Panasonic představuje na veletrhu ISE 2022 řadu nových produktů

Společnost Panasonic dnes představila na veletrhu ISE 2022 ve španělské Barceloně tři nové inovativní audiovizuální produkty. Kromě toho Panasonic na veletrhu předvede širokou nabídku řešení pro tematický zábavní průmysl, vzdělávání i firmy.

Dvě nové řady projektorů Solid Shine Laser LCD s výkonem 4 000 lm

Společnost Panasonic dnes představila dvě nové řady LCD projektorů určených pro rychlou a poutavou komunikaci v osvětleném prostředí školních učeben a konferenčních místností. Řada Panasonic PT-LMZ460 nabízí možnost okamžitého zahájení prezentace díky funkci Quick Startup, která umožňuje projekci z pohotovostního režimu během jediné sekundy. Kromě variabilního použití a ostrého obrazu díky lepšímu rozlišení, než Full HD má také objektiv s 1,2násobným zoomem a jas až 4 600 lm při nativním rozlišení WUXGA. To umožňuje reprodukci obrazu v původním poměru stran a zároveň poskytuje větší plochu při zobrazování webových stránek a tabulek. Řada Panasonic PT-TMZ400 s krátkou projekční vzdáleností a jasem až 4 000 lm při WUXGA je také ideální pro menší muzea a digitální reklamu.

Zdokonalená optická konstrukce a účinný zdroj světla SOLID SHINE Laser v obou řadách projektorů snižují spotřebu energie, omezují plýtvání a náklady na údržbu, takže jsou šetrné k životnímu prostředí. Obě řady budou k dispozici od září 2022.

Nové revoluční řešení pro videokonference PressIT360

S cílem podpořit nové způsoby spolupráce z kanceláře i z domova představila společnost Panasonic nové revoluční 360o řešení pro videokonference, které pomáhá při hybridních schůzkách. Panasonic PressIT360 s intuitivním ovládáním se jednoduše připojí k počítači pomocí jediného kabelu a poskytuje výborný horizontální obraz ve vysokém rozlišení spolu s čistým zvukem. Zařízení dokáže detekovat reproduktory až do vzdálenosti 5 metrů a je vybaveno funkcí pro potlačení echa, šumu a vyrovnání hlasitosti, která automaticky upravuje kvalitu zvuku pro reproduktory na vzdáleném místě i reproduktory v místnosti. Toto řešení bude k dispozici od července 2022.

Další novinky

V souvislosti s veletrhem ISE 2022 představila společnost Panasonic také řadu dalších nových řešení, která budou poprvé k vidění v jednotlivých zónách expozice Panasonic.

Dva nové projektory s výkonem 20 000 lm: 3-chip DLP a LCD

Společnost Panasonic, která je lídrem v oboru kompaktních projektorů, jež lze bezproblémově integrovat do pevných instalací se snadným nastavením a manipulací, ukáže novou řadu projektorů PT-RQ25K. Tato řada čtyř modelů zahrnuje nejmenší a nejlehčí projektor na světě s výkonem 20 000 lm, rozlišením 4K, technologií 3-chip DLP™, podmanivou kvalitou obrazu a exkluzivními funkcemi, které zjednodušují vše od přepravy a skladování až po instalaci a nastavení. Řada PT-RQ25K bude uvedena na trh v září 2022.

K vidění bude také nejmenší, nejlehčí a nejtišší LCD projektor na světě. PT-MZ20K s výkonem 20 000 lm. Projektor je ideální pro firemní schůzky, přednáškové sály a hybridní prostředí. Nabízí maximální úspornost a působivou kvalitu obrazu v osvětlených místnostech, a to i pro diváky účastnící se vzdáleně. Model PT-MZ20K bude k dispozici v prosinci 2022.

Nová řada profesionálních displejů

Nová řada profesionálních 4K LCD displejů EQ2 je navržena tak, aby splňovala stále širší spektrum potřeb ve firemních budovách a učebnách. Tato modelová řada se vyznačuje kvalitním zobrazením, odolným designem a řadou užitečných možností konektivity v šesti velikostech úhlopříčky (86/75/65/55/50/43 palců).

Pro snadnou spolupráci na poradách nebo v učebně podporuje řada EQ2 slot Intel® SDM (Smart Display Module), který lze použít s bezdrátovým prezentačním systémem PressIT společnosti Panasonic. K dispozici je také integrovaná funkce pro poznámky na obrazovce a zvětšování a zmenšování pomocí myši. Tyto displeje budou postupně dodávány na trh od léta.

„Možnost jednoduše spolupracovat a společně tvořit, ať jste kdekoli, nebyla nikdy důležitější,“ řekl Hartmut Kulessa, marketingový manažer pro Evropu společnosti Panasonic Visual Solutions. „Proto se zaměřujeme na poskytování nejpůsobivějších 4K audiovizuálních řešení pro podnikání, vzdělávání a zábavu. Jsme jediným výrobcem na světě, který nabízí portfolio 4K displejů s úhlopříčkou až 98“ a projektorů se svítivostí až 50 000 lumenů.“

 

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top