strojírenství

24 kusů ležáckých tanků pro Budvar

Společnost ZVU STROJÍRNY, významný tradiční český dodavatel zařízení a technologií pro chemický, potravinářský a energetický průmysl a člen SAFICHEM GROUP, přední průmyslové skupiny, ukončil expedici 24 kusů ležáckých tanků o objemu 2100 hektolitrů a deseti 244 hektolitrových tanků jako součást komplexní dodávky pro Budějovický Budvar n.p. Celková hodnota kontraktu činí více než 100 mil. Kč.

Společnost ZVU STROJÍRNY je tradičním dodavatelem velkých pivovarů takzvaně na klíč. Mezi významné realizace z posledních let patří výstavba a zprovoznění třech velkých pivovarů v Gruzii (výstav od 400.000 hl/rok do 700.000 hl/rok), pivovaru v Etiopii (výstav 600.000 hl/rok) nebo výstavba středně velkého pivovaru v Albánii (výstav 100.000 hl/rok).

Kromě dodávek do pivovarnického segmentu ZVU STROJÍRNY dodávají zařízení pro cukrovary postavené původním národním podnikem ZVÚ s.p., zejména v zemích bývalého Sovětského svazu, ale např. i v Íránu. Významné jsou i dodávky pro petrochemický průmysl například do Iráku nebo Ruska.

ZVU STROJÍRNY spolupracovaly na dodávce ležáckých tanků s další společností ve skupině SAFICHEM GROUP, a to se společností PACOVSKÉ STROJÍRNY. PACOVSKÉ STROJÍRNY jsou tradičním výrobcem malých pivovarů.

Ve středu 9. května začal transport vyrobených tanků ze ZVU STROJÍRNY do pivovaru Budvar. Na místě pak byly první dodané tanky ihned jeřábem o nosnosti 350 tun umístěny do objektu ležáckého sklepa, který je součástí nové chlazené haly. Nerezové tanky jsou přes 14 metrů dlouhé a jejich průměr je téměř pět metrů. Doprava z Hradce Králové je zajištěna kamiony s návěsem, trvá přibližně 12 hodin a řidiče po cestě nečeká žádné významné dopravní omezení. Se zahájením zkušebního provozu je počítáno v průběhu září letošního roku.

“Jsme rádi, že jsme měli možnost dodat ležácké tanky pro národní podnik takového věhlasu, jako je Budějovický Budvar. Nicméně hodně práce nás ještě čeká, než se podaří nádoby propojit a celý soubor zprovoznit,” řekl Ing. Lumír Al-Dabagh, generální ředitel ZVU STROJÍRNY, a.s.

“Pro představu, celková nově instalovaná kapacita činí 10,5 milionu půllitrů piva – tj. 1 pivo na obyvatele ČR.

Dnešním dnem je kompletně dodána nejnákladnější část projektu, v dalších měsících bude probíhat montáž potrubních propojení a systém řízení,“ řekl ředitel obchodní divize Ing. Martin Kovář.

“Vzájemná spolupráce se společností ZVU STROJÍRNY, a.s., je velmi dobrá. Dosavadní průběh dodávky a montáže nových ležáckých tanků probíhá bez problémů, a to včetně náročné koordinace s poměrně složitou stavbou nad stávajícím ležáckým sklepem přímo uprostřed pivovaru, který i v průběhu výstavby funguje bez omezení výkonu. Předpokládáme, že v září naplníme nové tanky pivem, kterým si už na Vánoce budeme moci společně připít,“ řekl Adam Brož, sládek pivovaru Budějovický Budvar n.p.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top