automotive

200 000 vozů Volkswagen R

Volkswagen R předal 200 000. vůz řady R zákazníkovi z hrabství Cambridgeshire ve Velké Británii. V roce 2002 založená dceřiná společnost Volkswagenu vyrábí nejsportovnější a nejemocionálnější verze modelů Volkswagen pro fanoušky na celém světě.

Keith Williamson (vpravo) s radostí přebírá jubilejní vozidlo od Josta Capita, generálního ředitele společnosti Volkswagen R
Jost Capito, generální ředitel společnosti Volkswagen R, k tomu řekl: „Vyvinout a prodat 200 000 vozidel R během 15 let je skvělým výkonem. Volkswagen R je malou společností s necelými 350 odborníky. Každý z nich nese odpovědnost a má svůj podíl na tomto úspěšném produktovém jubileu. Můj dík patří celému týmu.“

Společnost Volkswagen R byla založena v roce 2002 pod názvem Volkswagen Individual a na základě úspěchů modelů R byl v roce 2010 její název změněn na Volkswagen R. Písmeno „R“ symbolizuje od prvního modelu, jímž byl Golf R32, „Racing“, a vyjadřuje tak těsné spojení se světem motoristického sportu.

„Volkswagen R rozvíjí vášeň z motoristického sportu a přenáší ji na silnice. Naše produkty vyvolávají nadšení u zákazníků, kteří hledají výjimečnost. Naše vozidla jsou skutečnými Volkswageny, avšak s pořádnou dávkou vzrušení,“ říká Sven Schuler, vedoucí oddělení obchodního rozvoje a digitalizace ve společnosti Volkswagen R.

Schulerova slova potvrzuje také jubilejní zákazník Keith Williamson. Nový majitel má ze svého vozu Golf R s paketem Performance a výfukovou soustavou Akrapovič z nabídky výbavy na přání velkou radost: „Už jsem se nemohl dočkat, až převezmu klíčky od svého nového vozu. A radost mám samozřejmě o to větší, že se jedná o jubilejní vůz.“ Keith Williamson je věrným zákazníkem značky Volkswagen a ve své sbírce má již vozy Golf IV R32 a Golf V GTI. „Vždy jsem byl fanouškem vozů Volkswagen Golf, zejména sportovních verzí, které umocňují potěšení z jízdy v tomto modelu s tak všestranným charakterem.“

Svým novým vozem Golf R si splnil další sen: „Můj Golf V GTI mi poskytuje výjimečnou radost z jízdy, ale Golf R posouvá požitek z každého ujetého kilometru na ještě vyšší úroveň. Velmi nadšený jsem z paketu Performance. Tento automobil zůstane v mé sbírce.“

Výroba modelů R byla zahájena v roce 2002 a kromě čtyř generací modelu Golf R zahrnuje také modely Passat R36, Touareg R50, Scirocco R, Golf R Cabriolet a Golf R Variant2. V současnosti jsou nabízeny modely Golf R a Golf R Variant.

 

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top